Spojte se s námi


Fortuna liga

Martin Hašek stále čeká na přestup do zahraničí. Pokud se to nepovede, jaro stráví u nás v B-týmu, říká Michal Horňák

Publikováno

dne

V rozhovoru jsme vyzpovídali Michala Horňáka, bývalého obránce pražské Sparty a majitele stříbrné medaile z mistrovství Evropy 1996. Devětačtyřicetiletý rodák z Vsetína se vyjádřil například k současné situaci kolem Martina Haška.

zdroj: sparta.cz

Jak vzpomínáte na své angažmá ve Spartě?

Vzpomínám na něj velmi dobře, protože to byly pro mě nejkrásnější fotbalové léta. Velmi rád vzpomínám na ty úspěchy, ale samozřejmě i na ten kolektiv, co tam byl a všechny lidi, co ve Spartě v té době pracovali.

Během své kariéry jste si zahrál také v Linci. V čem se v té době nejvíce lišila druhá rakouská liga od té naší?

V té době tam byl vlastně model, že v každém týmu musel hrát určitý počet mladých hráčů, takže to bylo hodně i o nich. Byl velký zájem o to, aby mladí hráči hráli dospělý fotbal na co nejvyšší úrovni. Povinná kvóta mladých hráčů byla také v první lize. Takže to bylo moc příjemné.

Co považujete za největší úspěch ve své hráčské kariéře?

Největší úspěch v mé hráčské kariéře bylo určitě stříbro z mistrovství Evropy, samozřejmě i deset titulů se Spartou a také všechny ty zážitky, co jsem zažil. Podíval jsem se na velké evropské stadiony a zahrál jsem si proti nejlepším hráčům té doby.

Kdy jste se rozhodl stát se profesionálním trenérem?

Rozhodl jsem se záhy po ukončení hráčské kariéry. Já jsem měl těžké zranění, kdy jsem si utrhl achillovku. Pak jsem měl snad půl roku na to, abych přemýšlel, co bude dál. Říkal jsem si, že je logické, že nemám žádné další pořádné vzdělání a chtěl jsem pořád dělat do fotbalu, tak se nabízelo tady to trénování. Udělal jsem si všechny potřebné licence a začal jsem trénovat.

V sezoně 2018/19 jste v šesti zápasech vedl také sparťanské A-mužstvo. Jak na tuhle zkušenost vzpomínáte?

Vzpomínám na to jako svůj dosavadní trenérský vrchol. Byl jsem jako asistent povolán do áčka k trenéru Ščasnému a okolnosti k tomu dospěly tak, že na závěr sezony jsem jej vystřídal v roli hlavního trenéra.

Bylo to vlastně v té nejtěžší fázi sezony. Hráli jsme play-off a bylo to pro mě opravdu velké ocenění a velká škola do budoucí trenérské kariéry.

Zdroj: sparta.cz

Momentálně vedete B-tým Sparty. Co je pro Vás největší prioritou?

Největší prioritou je pro mě, abychom vychovali co nejvíce hráčů, nejenom pro A-mužstvo, ale i pro českou ligu. A samozřejmě bychom chtěli postoupit do druhé ligy.

Jak hodnotíte výkony Adama Karabce?

Adam Karabec se zatím v tom dospělém fotbale rozkoukává. Teď jsme si ho vzali do přípravy A-mužstva a musím říct, že je to talentovaný hráč, ale také musí na sobě hodně zapracovat.

Jak vypadá situace kolem Martina Haška?

Situace kolem Martina Haška je pořád otevřená. Myslím si, že pořád čeká na přestup do nějakého zahraničního klubu. Pokud se to nepovede, tak stráví jaro u nás v B-mužstvu.

Je podle Vás trenér Václav Kotal pro Spartu správnou volbou?

Myslím si, že je to správná volba. Má obrovské zkušenosti, je nesmlouvavý trenér a má svoji cestu, kterou si chce jít. Oproti minulým trenérům je to zase něco jiného a nového. Doufám, že to bude fungovat.

Myslíte si, že bude spolupráce mezi Kangou a Dočkalem fungovat?

Já si to můžu jenom přát. Doufám, že mezi Kangou a Dočkalem ta spolupráce bude dobrá a vzájemně si vyhoví. Oba dva jsou to velice inteligentní a dobří hráči. Už jenom aby se to ukázalo na hřišti. Předpoklady na to ale mají.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.