Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. “Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou,” uvedla na svých stránkách Sparta.

Zdroj: www.sparta.cz

“Martin Hašek je povinen zaplatit AC Sparta Praha částku 800 000 eur, v přepočtu více než 20 milionů korun. Konstatuje to Rozhodčí nález Sboru rozhodců FAČR,” stojí v úvodu prohlášení letenského klubu.

“Rozhodčí nález byl doručen klubu a jeho právnímu zástupci Bronislavu Šerákovi v pátek v dopoledních hodinách. Vedení ACS dokument v následujících dnech důkladně prostuduje, nicméně po prvním nahlédnutí je podstatné, že Sbor rozhodců FAČR potvrdil právní výklad ACS, že hráč jednostrannou výpovědí porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem,” píše se dále v prohlášení.

Obě strany mají samozřejmě prostor pro odvolání, které pravděpodobně na straně Haška proběhne.

“Sbor rozhodců FAČR se zároveň zabýval nárokem odpůrce Martina Haška na zaplacení částky v souhrnné výši 5.928.719 Kč. Sbor tento nárok hráče zamítl a klub tuto částku dle rozhodčího nálezu platit nemusí.”

Finální částka se možná Haškovi přece jen lehce zkrátí. “Rozhodčí senát snížil jednu z finančních sankcí, které byly Martinu Haškovi v průběhu smlouvy udělené klubem. Na základě toho je Sparta povinna vrátit Martinu Haškovi… 150.000 Kč,” ukončila své prohlášení pražská Sparta.

Zdroj: sparta.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. 800 tis. € je hodně málo za to v dnešní době lze pořidit maximalně 20 letého nezkušeného obránce nebo 33 letého vysloužilce ……. tak snad za ty peníze borci Rosičtí konečně přivedou kvalitního levonohého obránce místo tragéda Hanouska nebo špičkového golmana místo Heči ! Hanousek nemá ani na lavičku Sparty a je to další obrovský přestupový pruser za 30mil.kč tak jako Trávník za 40mil.kč !!

  2. Mužeš mi napsat rozumný protiargument ? Jestli pro tebe jsou Hanousek za 30 mi.kč a Trávník za 40 mi.kč fotbalisti pro Spartu tak pro mě který za 67 roku viděl stovky fotbaistu ve Spartě teda rozhodně nejsou a již vubec za ty peníze !! V 90. letech by si kopli ve Spartě tak za B tým ! Dokud se budou do Sparty brát pruměráci tak nikdy Sparta nemuže mít období 2-3 let po sobě kdy budou kralovat v lize a získají si zpět jméno v Evropě v Evropských pohárech !

  3. Je to sice málo pro Spartu ale celkem dost pro Haška. Teď už nebude shánět kopačky s úzkou patou , teď bude rád za kopačky z A3 sportu. ))) Takových co si neváží dobrého bydla jsou spousty , oni ani neví za kolik se maká v Kolbence.

    • Kolbenku už dávno různí šíbři postupně komplet rozkradli a ti si tam vydělali daleko víc víc než Hašek ve Spartě.

  4. Jsem spokojen, pokuta je to pro Haška pěkná. Tak něco on, zapojí se určitě tatík a povedenej bratříček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.

Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci.