Spojte se s námi


Fotbal

Marodka Realu Madrid se rozrůstá. Dva hráči ze zálohy hlásí zranění

Real Madrid se v aktuální sezoně potýká s mnoha zraněními svých hráčů. Nejnovějšími přírůstky na listině zraněných jsou záložníci Toni Kroos a Federico Valverde.

Publikováno

dne

Real Madrid se v aktuální sezoně potýká s mnoha zraněními svých hráčů. Nejnovějšími přírůstky na listině zraněných jsou záložníci Toni Kroos a Federico Valverde.

Zdroj: Transparentpng | CC BY 4.0

Od začátku sezony není jediného týdne, kdy by se Los Blancos nezranil nějaký hráč. Důvodů tohoto stavu je vícero, a to nahuštěný program, náročné zápasy, chybějící předsezónní příprava či nedostatek času zotavit se z předcházejícího zranění.

Trenér Lőw potvrdil, že Kroos vynechá kvůli zranění nejbližší zápasy kvalifikace na Mistrovství světa v roce 2022. Die Mannschaft se v nich utká s Islandem, Rumunskem a Makedonií.

Kroos byl uvolněn ze srazu a je na cestě zpátky do Madridu, kde podstoupí další testy a léčbu. Zatím není jisté, o jaký typ zranění se jedná.

„Náš zdravotnický personál hráče komplexně vyšetřil a nasadil léčbu. Samotný Kroos chtěl zůstat s týmem, avšak vzhledem k tomu, že se tento rok bude hrát EURO, rozhodli jsme se, že prioritou bude plné zotavení z tohoto zranění,“ uvedl německý kouč na tiskové konferenci.

Kroos by měl být podle předběžných zpráv připraven na první zápas Ligy mistrů proti Liverpoolu, který se odehraje 6. dubna.

Valverde se jen nedávno vrátil z dlouhodobého zranění a jeho návrat nepochybně oživil tým. Hráč se ale nezúčastnil posledního tréninku kvůli svalovému nepohodlí a zůstal jen v prostorách budovy Valdebebas.

Doba rekonvalescence prozatím není známa a čeká se na oficiální vyjádření Realu Madrid. Odhady mluví o minimálně dvou týdnech bez fotbalu.

Na Los Blancos čeká po reprezentační pauze série domácích zápasů. Nejdřív přivítají na Estadio Alfredo di Stéfano Eibar (3. dubna), poté je na řadě čtvrtfinále s anglickým Liverpoolem (6. dubna) a následuje ostře sledované El Clásico s katalánskou Barcelonou (10. dubna).

Kouč Zidane bude doufat, že mezinárodní přestávka poskytne jeho hráčům dostatek času na léčbu a rekonvalescenci. Bude je totiž potřebovat v rozhodující části sezony, ve které bude Real Madrid bojovat o titul v domácí La Lize i Lize mistrů.

Zdroj: Marca, 90min

Reklama

Oblíbené