Spojte se s námi


Serie A

Mário Rui a jeho skvělé výkony v dresu Neapole

Publikováno

dne

Neapol se sobotní výhrou nad Laziem (4:1) dostala opět zpátky do čela Serie A. Celý tým domácích podal velmi dobrý výkon, ale jeden hráč vyloženě exceloval. Zvláštní je zejména fakt, že oním hráčem je obráce Mário Rui, který do týmu přišel nedávno pouze na hostování a jen jako hráč širšího kádru a alternativa.

Mário Rui v aktuální sezóně hostuje v Neapoli z konkurenčního AS Řím. Neapol jej před sezónou přivedla hlavně jako alternativu, kdyby byl zraněn, do té doby nejlepší levý obránce, Ghoulam. Náhoda tomu chtěla, že Ghoulam opravdu dlouhodobě laboruje se zraněním a Mário Rui tak dostal šanci vyniknout.

Portugalský hráč v minulosti oblékal dresy spousty klubů: Sporting, Valencia, Benfica, Parma, Spezia, Empoli či právě AS Řím. V letošní sezóně nastoupil v dresu Neapole k 15 zápasům a připsal si 2 asistence.

Mário Rui je po posledním zápase chválen širokou fortbalovou veřejností. V zápase s Laziem si připsal 136 dotyků s míčem, 1 střelu na bránu, 1 klíčovou přihrávku a procentuální úspěšnost přihrávek měl 88,5. Je otázkou, jakým směrem se bude kariéra tohoto šestadvacetiletého Portugalce vyvíjet.

Vzhledem k tomu, že si Ghoulam nedávno obnovil zranění kolene, a dost pravděpodobně pro něj sezóna skončila, bude Mário Rui dostávat dostatek prostoru na hřišti i nadále. Následně je otázkou, zda si jej po sezóně stáhne zpět AS Řím nebo jej Neapol vykoupí.

Reklama

Oblíbené