Spojte se s námi


Hokej

Marek Mazanec míří k Ocelářům! Zatím však počítají mistři více odchodů než posil

Vypadá to, že třinečtí Oceláři už dopili z Masarykova poháru šampaňské až do dna. Z velkých oslav přecházejí v Třinci zpátky do pracovní režimu, což dokazují i první oficiálně ohlášené změny v kádru úřadujícího šampiona.

Publikováno

dne

Vypadá to, že třinečtí Oceláři už dopili z Masarykova poháru šampaňské až do dna. Z velkých oslav přecházejí v Třinci zpátky do pracovní režimu, což dokazují i první oficiálně ohlášené změny v kádru úřadujícího šampiona.

Zdroj: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Žádné zemětřesení ale nečekejme. Časy, kdy ve slezském klubu protočili víc hráčů, než je prstů na jedné ruce, jsou už dávno pryč. Nicméně i tak musejí Oceláři soupisku upravit.

Sportovní ředitel klubu Jan Peterek už dříve avizoval, že odchod nejlepších hráčů z kádru je taková daň za úspěch. Tu budou muset Oceláři zaplatit i letos.

Nejcitelnější je bezpochyby odchod nejlepšího střelce uplynulé sezony Matěje Stránského: “Matějovy statistiky hovoří samy za sebe. Je to skvělý kluk, přejeme mu jen to nejlepší. Snad mu další angažmá vyjde podle představ. Věřím, že se s ním nerozcházíme na dobro,” řekl pro klubový web Peterek.

Nahradit těchto 77 bodů v základní části a play-off nebude rozhodně nic jednoduchého. Stránský měl podle Peterka z klubu odejít za lepším už před touto sezonou. Koronavirus však zhatil jeho plány. 

Kdo tedy za něj? “Na jeho místo samozřejmě hledáme náhradu. Rozdíloví hráči zatím vyčkávají a nespěchají s podepisováním smluv někde jinde. Nepropadáme panice, není to poprvé, kdy přicházíme o jednu z opor a potřebujeme ji nahradit,” řekl k aktuální situaci sportovní manažer Ocelářů.

V kádru aktuálních mistrů končí podle očekávání taky Michael Špaček. Ten míří do Švédska.

Pravděpodobný je i odchod Martina Gernáta, který ovládl kanadské bodování obránců v cele lize. Kolem slovenského beka krouží například i kluby ze zámoří. Tam by měly taky jeho kroky podle posledních informací vést.

Veřejným tajemstvím byl už delší dobu příchod Marka Mazance z Hradce Králové. Zkušený brankář okusil už obě nejslavnější ligy světa, jak NHL, tak i KHL. Na kontě má i extraligový mistrovský titul s Plzní.

Jsme rádi, že se Marek Mazanec rozhodl pro Oceláře. Zájem o jeho služby byl velký i z jiných týmů. Je výborný brankář, je obrovský a když se hráč podívá na bránu, tak to vypadá, že tam není vůbec volné místo,” uvedl Peterek na konto zkušeného brankáře.

Oceláři na svém webu uvedli, že v těchto dnech jednají o smlouvě s kanadským hráčem Jackem Rodewaldem. Ten se sice rozjížděl letos pomaleji, protože kvůli covidové situaci se v zámoří na začátku sezony nehrálo. V play-off však ukázal jasně své kvality. 

Nejvíce si jej budou fanoušci pamatovat z pěstního souboje ve finále, kdy se v tvrdém boxerském střetu popasoval s libereckým Jaroslavem Vlachem.

Už dříve Oceláři hlásili prodloužení několika zásadních kontraktů. Před play-off se dohodli na pokračování kapitána Petra Vrány nebo střelce Martina Růžičky. 

Další borci, se kterými pod Javorovým počítá klub pro následující sezonu, jsou Tomáš Marcinko, Ondřej i Michal Kovařčíkovi, Jan Jaroměřský, Miloš Roman, Patrik Hrehorčák, Daniel Kurovský, Erik Hrňa nebo David Kofroň.

Pokračovat by podle aktuálních informací měli i oba brankáři, tedy Ondřej Kacetl i Jakub Štěpánek.

Další zvučné posily napříč celou Extraligou naleznete v kompletním přehledu dosavadních podpisů v rámci Tipsport Extraligy.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Oceláři Třinec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.