Spojte se s námi


Ostatní

Mareček přestupuje ze Sparty Praha do belgického Lokerenu

Publikováno

dne

Záložník Lukáš Mareček přestoupil z pražské Sparty do belgického Lokerenu a vrací se tak po pěti letech do belgické Jupiler League!

V minulosti oblékal dres Anderlechtu a poté nizozemského Heerenveenu. Smlouvu podepsal do konce června 2021. V neděli se v místním klubu podrobil prohlídkou a poté definitivně dotáhl svůj transfer.

Mareček už v Belgii působil jak jsem již zmínil. Jako dvacetiletý zamířil v roce 2010 z Brna do Anderlechtu. „Vracím se po čtyřech rokách a to, že vím, do čeho jdu, může být moje výhoda,“ uvedl Mareček.

Pražský klub s tímto přestupem souhlasil hlavně díky toho, že byl v klubu nechtěný, dokonce neodcestoval na poslední soustředění Sparty do Španělska. Dalším faktorem byla končící smlouva, která byla podepsána do roku 2020, navíc belgický klub převezme jeho plat, takže Sparta z tohoto trejdu vytěžila maximum. Český hráč ovšem s takovým koncem není spokojený, nicméně byl rád, že byl v klubu AC Sparta Praha a vyhrál s ním pár trofejí.

„Nejsem nadšený z toho, jak se Sparta na konci mého angažmá zachovala. Musel jsem chvíli trénovat bokem a nemohl jsem být v týmu,“ mrzelo ho. „Ve Spartě jsem prožil pěkné chvíle. Byly i ty špatné, ale přetrvávají ty pozitivní. Odehrál jsem tam hodně zápasů, v lize dovršil stovku,“ rekapituloval svou éru na Letné.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.