Spojte se s námi


Liga mistrů

Manchester United nasadil do utkání nejmladšího hráče v historii mládežnické Ligy mistrů

Publikováno

dne

Říká vám něco jméno Shola Shoretire? Tak je možná pomalu na čase si ho začít pamatovat. Chlapec s tímto jménem se totiž ve středu stal historicky nejmladším účastníkem mládežnické Ligy mistrů a překonal tak gólmana Mile Svilara, který držel rekord od roku 2014.

Shola Shoretire je nyní v historických tabulkách UEFA Youth League zapsán jako nejmladší hráč, který kdy v soutěži nastoupil. Stal se prvním hráčem, který do soutěže naskočil coby čtrnáctiletý talent. Přesněji měl v den utkání 14 let a 314 dní. Předchozí držitel rekordu, gólman Mile Svilar, držel prvenství od roku 2014, když měl v den debutu 15 let a 10 dní a působil ještě v mládežnickém týmu Anderlechtu.

Mladík z akademie Red Devils naskočil do utkání jakožto náhradník a dopomohl svým spoluhráčům porazit Valencii 2:1.

Nyní už nezbývá než jen čekat a sledovat, jakým směrem bude Shola Shoretire a jeho kariéra mířit. Navázat totiž na takovéto rekordy nemusí být zrovna jednoduché a často se stává, že hráči, kteří nastoupí v nízkém věku mezi staršími ročníky, poté nemusí naplnit potenciál, který v nich rozhodně byl.

Během včerejšího utkání však debutoval ještě jeden hráč, jehož jméno dává jistou naději do budoucna. Harvey Neville, syn bývalého hráče United Phila Nevilla, v 16 letech nastoupil poprvé v této soutěži a už kvůli slavným kořenům by jméno mohlo býti pro fanoušky Red Devils zajímavé.

Reklama

Oblíbené