Spojte se s námi


Premier League

Manchester City rozhodně nechce usnout na vavřínech, má vytipované čtyři posily

Publikováno

dne

Čerstvý šampion z modré části Manchesteru rozhodně nechce nic ponechat náhodě a na nové posily chce vynaložit až 200 mil. liber. V hledáčku Pepa Guardioly mají být prozatím čtyři jména.

K 30. červnu skončí smlouva kapitánovi Vincentu Kompanymu, David Silva a Fernandinho jsou ve svých třiatřiceti letech, respektive čtyřiatřiceti letech, již za vrcholem své kariéry, navíc brazilský záložník zmeškal v této sezoně čtrnáct zápasů.

Pep Guardiola tak musí přemýšlet nad tím, kým tyto tři fotbalové veterány nahradí. Navíc by rád posílil útok, ve kterém sice září Sergio Agüero, ovšem Gabriel Jesus již tolik ne.

Dvaadvacetiletý Brazilec nastřílel v této sezoně devatenáct branek, ovšem pouze sedm v Premier League. Proto se Guardiola zaměřil na zisk Luky Joviče. Srbský útočník ve službách Frankfurtu nastřílel sedmadvacet gólů, na trhu bude opravdu horkým zbožím. Ale také drahým. Cena jednadvacetiletého Joviće je 50 mil. liber.

Na Kompanyho místě by Guardiola rád viděl další kometu této sezony. Matthijs de Ligt, teprve devatenáctiletý stoper, patří mezi členy hvězdné generace hráčů Ajaxu Amsterdam, jeho hodnota je však 67 mil. liber.

Záložní řady by mohla vyztužit tato jména: Rodrigo a Houssem Aouar. Defenzivní štít z Atletica Madrid Rodrigo však v hlavním městě Španělska působí teprve jednu sezonu. Jeho hodnota se však za tu dobu ztrojnásobila. Nyní je 56 mil. liber.

Posledním mužem v hledáčku je již zmíněný Aouar. Ofenzivní záložník Olypmpique Lyon zaznamenal v této sezoně Ligue 1 sedm gólů a stejný počet asistencí. Ve dvaceti letech je jeho cenovka 36 mil. liber, oproti výše jmenovaným je tedy „levnou“ záležitostí.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.