Spojte se s námi


Fotbal

Manchester City reaguje na velký zájem velkoklubů. Foden dostane novou smlouvu s rekordním platem!

Phil Foden se podle zpráv britských médií v brzké době dočká vylepšeného kontraktu od Manchesteru City. Citizens totiž reagují na zájem předních evropských klubů, Foden by se mohl stát historicky nejlépe placeným britským fotbalistou.

Publikováno

dne

Phil Foden se podle zpráv britských médií v brzké době dočká vylepšeného kontraktu od Manchesteru City. Citizens totiž reagují na zájem předních evropských klubů, Foden by se mohl stát historicky nejlépe placeným britským fotbalistou.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Foden je součástí Manchesteru City už od mládí. Do týmu U18 se dostal v červenci roku 2016, načež o rok později už se přesunul do A-týmu. Rodák z města Stockport se pak postupně propracovával do základní sestavy, ve které se převážně uchytil v sezóně 2020/21.

Do dnešního dne Foden v dresu Citizens naskočil do 270 zápasů, ve kterých vstřelil 87 gólů a přidal 53 asistencí.

S Manchesterem City se stal už šestkrát mistrem ligy, čtyřikrát zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Anglického ligového poháru, dvakrát vyhrál také FA Cup.

Tu dost možná nejcennější trofej získal v sezóně 2022/23, když s anglickým velkoklubem ovládl Ligu mistrů. Foden má na Etihad Stadium sice smlouvu až do konce června roku 2027.

Citizens však jsou údajně připraveni nabídnout své hvězdě nový kontrakt. Čtyřiadvacetiletý křídelník přitom v roce 2022 podepsal v Manchesteru dlouhodobou smlouvu na pět let v hodnotě přesahující 200 000 liber týdně včetně bonusů.

Foden se může stát historicky nejlépe placeným britským hráčem

Podle britského deníku Daily Mail nabízí úřadující šampion Premier League Fodenovi výrazně vylepšenou smlouvu. Anglický reprezentant by si mohl nově vydělat až 375 tisíc liber týdně. To je v přepočtu necelých 11 milionů korun.

Důvodem pro vylepšení smlouvy je zájem ostatních přední evropských velkoklubů. Citizens tak nechtějí nic riskovat. Nový kontrakt má platit až do roku 2030, Foden by se v případě výše uvedeného nového platu stal historicky nejlépe placeným britským fotbalistou.

Zdroj: Daily Mail, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.