Spojte se s námi


Ostatní

Manchester City je nejhodnotnějším klubem na světě

Publikováno

dne

Manchester City je v současnosti nejhodnotnějším fotbalovým klubem na světě, jehož celková hodnota přesahuje 1 miliardu eur.

V týmu trenéra Pepa Guardioly najdeme hned 4 hráče s hodnotou přesahující 100 milionů eur. Jsou to útočníci Leroy Sané, Raheem Sterling a Gabriel Jesus. Tím čtvrtým je záložník Kevin de Bruyne, jenž je taktéž nejcennější hráč Manchesteru City. Celková hodnota tohoto 26letého Belgičana je 144.5 milionů eur.

Na druhém místě však nenajdete Real Madrid či Barcelonu, ale Tottenham, jehož týmová hodnota je 1.17 miliardy eur. Případný zájemce o hráče Spurs by nejvíce zaplatil za Harryho Kanea, který byl ohodnocen na 186 milionů eur a je po Neymarovi druhým nejhodnotnějším hráčem na současném trhu. Hned za ním se však drží s hodnotou 182 milionů eur záložník Dele Alli.

Třetí místo v této statistice patří Barceloně (1.13 miliardy eur) a s podivem není nejhodnotnější hráč katalánského klubu Lionel Messi (117 milionů eur), ale Luis Suárez s hodnotou 134 milionů eur.

Eden Hazard (121 milionů eur) zase výrazně zvedá hodnotu Chelsea, která je 1 miliarda eur a uzavírá tak magickou hranici jedné miliardy. Hned za nimi najdete Manchester United (920 milionů eur), kde najdeme jednoho z nejhodnotnějších útočníků současnosti, Romela Lukakua (165 milionů eur).

Až na šestém místě pak najdeme Real Madrid s hodnotou 900 milionů eur a zde je stále nejhodnotnějším fotbalistou Cristiano Ronaldo (96 milinoů eur).

Kompletní seznam naleznete na webu football-observatory.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.