Spojte se s námi


Fotbal

Manchester City jako továrna na talenty? Tyto mladíky se vyplatí sledovat!

Manchester City si bez větších problémů poradil v Lize mistrů s Bruggami a po výsledku 5:1 drží druhé místo v tabulce základní skupiny za vedoucím PSG. Střelecky se prosadil také talentovaný Cole Palmer, který je produktem akademie Citizens.

Publikováno

dne

Manchester City si bez větších problémů poradil v Lize mistrů s Bruggami a po výsledku 5:1 drží druhé místo v tabulce základní skupiny za vedoucím PSG. Střelecky se prosadil také talentovaný Cole Palmer, který je produktem akademie Citizens. Jaké další mladíky se vyplatí sledovat?

Cole Palmer – 19 let

Urostlý záložník působí v kádru Citizens už od roku 2009. V různých mládežnických kategoriích už tak má na kontě 66 duelů s bilancí 39 branek a 17 asistencí.

Naposledy se prosadil právě v duelu Ligy mistrů, v němž zvyšoval na 4:0 už po třech minutách svého pobytu na hřišti.

Samuele Edozie – 18 let

Rodák z Londýna toho ve svých osmnácti letech odehrál v barvách Citizens už také poměrně dost. V součtu to dává 53 zápasů, ve kterých hned čtrnáctkrát rozvlnil síť.

Letos v březnu si odbyl také premiérový start za anglickou reprezentaci v kategorii U-18

Liame Delap18 let

Odchovanec Derby County patří právem k tomu nejlepšímu, co může aktuálně akademie Manchesteru City nabídnout. 186 centimetrů vysoký útočník totiž nasázel úctyhodných 40 branek za 49 utkání. A to už je slušná bilance!

Střelecky se mu však daří také v reprezentaci. Od kategorie U-15 až do U-18 naskočil do 17 zápasů a vsítil 9 branek.

Sám Pep Guardiola se v rozhovoru pro The Sun vyjádřil na adresu talentů z akademie takto: „Kdo ví, pokud budou i nadále pokorní a budou pracovat, mohou být jednoho dne pro Manchester City důležití.“

Zdroj: Transfermarkt, The Sun

Reklama

Oblíbené