Spojte se s námi


Fotbal

Manažer New Yorku City bez trika a kalhot! Finále MLS nabídlo i odraz minulosti pro české pamětníky

Ve finále americké MLS na sebe narazily týmy New York City a Portland Timbers. Finále hostil stadion Providence Park, jenž je domácím stánkem Portlandu. Timbers však nedokázali domácí atmosféru zužitkovat v zisk nejcennější americké trofeje. Zápas sice dovedli až do penaltového rozstřelu, v něm ale prohráli.

Publikováno

dne

Ve finále americké MLS na sebe narazily týmy New York City a Portland Timbers. Finále hostil stadion Providence Park, jenž je domácím stánkem Portlandu. Timbers však nedokázali domácí atmosféru zužitkovat v zisk nejcennější americké trofeje. Zápas sice dovedli až do penaltového rozstřelu, v něm ale prohráli.

Klub spadající pod fotbalového giganta City Football Group mohl slavit. A oslavy byly pěkně divoké už na samotném stadionu. Manažer Ronny Deila měl se svými svěřenci sázku a ta pravděpodobně zněla jasně.

Za výhru titulu slíbil svým hráčům, že se svlékne do trenek a udělá 10 kliků. A co se nestalo? Jeho borci v základní hrací době uhráli s Portlandem remízu 1:1 a zvítězili v penaltovém rozstřelu.

Norský trenér svůj slib splnil a předvedl pořádnou show.

Pokud se ohlídneme za samotným zápasem, tak nabídl jeden zajímavý moment pro českého fanouška, či pamětníka. A také jeden neuvěřitelný moment z fotbalového hlediska.

Dva klíčové momenty finále MLS

Úvodní gól vstřelil ve 41. minutě New York City a střelcem byl Castellanos. Na gól mu přihrával Maximiliano Moralez. Kdo to je? Dnes již 34letý Argentinec nastoupil ve finále MS U20 v roce 2007 proti mladíkům z České republiky.

Celé situace si všiml i fanoušek Slavie, jenž okamžitě zbystřil a tehdejší finálovou sestavu českého týmu zařadil do historických etap svého klubu. Povedená éra s Markem Suchým, posléze pád s Tomášem Mičolou a Martinem Feninem a následná zlatá éra s Ondřejem Kúdelou, jenž si též zahrál finále proti Argentině.

Nyní zpátky do USA. Portland dokázal zápas srovnat doslova za pět minut dvanáct a vyprodaný Providence Park vybuchl radostí. Důvod mu dal v 94. minutě Felipe Mora.

Domácí poslali centr do pokutového území City, míč se poodrážel až k chilskému útočníkovi a ten se z dobré střelecké pozici nemýlil. Při gólových oslavách to vypadalo, že dokonce neudržel emoce, jenže v té chvíli ještě nevěděl, že za pár desítek minut zažije naprosto opačné pocity.

Prodloužení o vítězi MLS nerozhodlo a tak se šlo na penaltový rozstřel. Úvodním exekutorem pokutového kopu Timbers byl Felipe Mora, který svou penaltu neproměnil. Z finálového hrdiny byl rázem smolař.

Newyorští fotbalisté z pěti pokusů proměnili hned čtyři. Po Morovi selhal hned v druhém střeleckém kole také Diego Valeri, poté dva střelci Portlandu své penalty proměnili, ale na triumf to nestačilo. Novým šampionem americké MLS je tedy New York City se stopou pro české fotbalové pamětníky.


Zdroje: Livesport, Bielsista, Ondřej Kreml, Portland Timbers. New York City FC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.