Spojte se s námi


Chance Liga

Majitel Baníku se vyjádřil k odchodu Kukučky do Sparty: Zklamání! O to větší, že jsem mu důvěřoval. Ujišťoval nás, že odejít nechce

Pražská Sparta po konci smlouvy s největší pravděpodobností získá talentovaného stopera Ondřeje Kukučku, jenž je hráčem ostravského Baníku. Jeho majiteli Václavu Brabcovi se ovšem hráčův přístup příliš nezamlouvá a celou situaci popsal v klubovém vyjádření.

Publikováno

dne

Pražská Sparta po konci smlouvy s největší pravděpodobností získá talentovaného stopera Ondřeje Kukučku, jenž je hráčem ostravského Baníku. Jeho majiteli Václavu Brabcovi se ovšem hráčův přístup příliš nezamlouvá a celou situaci popsal v klubovém vyjádření.

Osmnáctiletý stoper Ondřej Kukučka je dlouhodobě zraněný, v létě mu navíc končí smlouva a pokud nedojde k jejímu prodloužení, stane se volným hráčem.

Nyní vyšly na svět informace o tom, že se hráč dohodl se Spartou, ve které by měl v příští sezoně nastupovat za druholigovou rezervu.

Nyní přišla reakce od samotného majitele Václava Brabce, jenž celou situaci vysvětlil. Z hráčova jednání není příliš nadšený.

„Už loni v červenci, tedy těsně po operaci a s vědomím, že léčba může trvat dlouhé měsíce, jsme hráči předložili návrh podmínek nové smlouvy. Letos v únoru jsme tak učinili znovu. Hráč nás v březnu ujistil, že nemá v úmyslu nikam odcházet.

Mezitím nás prostřednictvím agenta požádal, abychom mu uhradili nákladné léčení na prestižní klinice v Německu. Udělal jsem to, protože mi bylo Ondřeje osobně moc líto a chtěl jsem mu maximálně napomoct v cestě za uzdravením.

Doufal jsem, že bude zase hrát fotbal, ale ani ve snu mě nenapadlo, že to nebude za Baník. Zvláště poté, kdy nás ujišťoval, že odejít nechce a že smlouvu prodloužíme. To zklamání je pro mě o to větší, že jsem hráči důvěřoval, byli jsme spolu v osobním kontaktu a nejen z profesního, ale i z lidského hlediska jsem si přál, aby se zase vrátil na hřiště.

Neváhal jsem vynaložit nemalé finanční prostředky, nemluvě o tom, že jsme mu samozřejmě po celou dobu rekonvalescence hradili plnou mzdu. Sparta nám nicméně v tomto týdnu oznámila, že s hráčem zahájila jednání o přestupu, a tím tu věc považujeme za uzavřenou. Je to pro mě velké zklamání a poučení pro příště,“ vyjádřil se pro klubový web.

Jeho příchod do Sparty je i dle tohoto vyjádření pouhou formalitou. Fanoušci Baníku tak přišli o dalšího talentovaného fotbalistu, jelikož v zimě odešel Šmiga do Slavie.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.