Spojte se s námi


La Liga

Má Barcelona šanci vyhrát treble?

Publikováno

dne

Přestupovou politiku Barcelony jsme si už objasnili a proto se podívám na další důležité téma tohoto katalánského celku. V tomto článku se podívám na formu jednotlivých hráčů a porovnám je s ostatními týmy, které pomýšlejí na zisky nejcennějších trofejí. Po odchodu Neymara se zdálo, že Barcelonu čekají velice těžké kroky, nicméně klub a hlavně hráči s trenérem odvedli velký kus práce a v posledních týdnech jsou největšími favority ve všech soutěžích. 

Nejprve se zaměříme na domácí ligu, tedy Primera Divison. Zde suverénním způsobem drží vedení nad Valencií, Atléticem Madrid, Realem Madrid nebo Villarealem. Na svém kontě mají za dvacet jedna utkání 57 bodů, skóre drtivé 59:10. Na druhé Atlético mají náskok jedenácti bodů, na Valencii sedmnáct bodů a na Real již devatenáct bodů.

Barca těží především z velice kompaktního týmu, kdy každý hráč je důležitý. Není to jak za Enriqueho, kdy záloha dělala jenom to, že přihrávala na trojzubec MSN. To se díky Neymarovi změnilo a myslím si, že celkové hře to jenom prospělo.

Navíc první dva nejlepší střelci jsou z Barcy, konkrétně Messi s dvaceti góly a devíti asistencemi a Suárez s šestnácti góly a čtyřmi asistencemi. Už ovšem není střelecká propast mezi zálohou a útokem. Tak například na desátém místě nejlepších střelců celé La Ligy je s osmi góly Paulinho, který i přes to, že ho v klubu nikdo nechtěl, tak za ani ne půl roku si získal srdce barcelonských fanoušků díky své vůli a píli. V lize tedy mají pohodlný náskok a pokud se nic razantního nestane, první trofej je jejich.

V druhé části článku se zaměřím na pohár. V Copa del Rey mají skvělou bilanci, vyhráli z posledních pět let tuto trofej čtyřikrát, což je velice obdivuhodné. Toto je velice zvláštní, protože většina týmů dává v poháru spoustu šancí náhradníkům, například Real tento rok vypadl s Leganes. Barcelona od čtvrtfinále hraje vždy v plné sestavě a na výsledcích to je znát. Berou tuto trofej na stejné úrovni jako ligu, což je velice důležité. Tento rok jsou v semifinále, kde vyzvali Valencii. První utkání vyhráli 1:0, jenže na Mestalle to nebude nic jednoduchého.

Valverde ihned oznámil, že v neděli proti Espanyolu pošetří pár hráčů, aby si odpočinuli. Většina manažerů by udělala naprostý opak a zaměřila se na ligu, jenže Barca by toto udělala, i kdyby byla druhá v lize a ztrácela třeba dva body. Taková je prostě klubová filozofie. Ve finále by je mohl čekat Legánes nebo Sevilla. Pokud by tedy postoupili,  finále na jeden zápas nemá jejich potenciální soupeř téměř žádnou šanci, takže druhá torfej je velice blízko, zbývá poslední.

Jako poslední s podívám na Ligu mistrů, kterou hráči Barcy nemají vůbec jistou. Ve vyřazovacím sítu je stále dost favoritů, kteří si brousí zuby na zisk ušatého poháru. Již v osmifinále je čeká londýnská Chelsea, která na ně umí. Pokud by tenhle dvojzápas zvládli, čekaly by je ještě tři ještě těžší zkoušky, které budou velice složité překonat.

Nicméně Barcelona má velice silný kádr, a pokud se Dembélé rozehraje, může udělat velkou paseku ve spojení s Messim a Suárezem. Coutinho již nebude moct hrát, protože na podzim hrál skupinu za Liverpool. Suma sumárum, Barcelona je velice blízko další veleúspěšné sezóně, kterou by mohli ozdobit všemi možnými poháry.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.