Lukáš Juliš zazářil hattrickem a udržel naděje Sparty na postup ze skupiny!

Hráči Sparty Praha šli do utkání s tím, že pokud chtějí postoupit, tak musí vyhrát. Trenér Václav Kotal vsadil na mladíky Adama Karabce, Matěje Polidara či navrátilce Dávida Hancka. Na lavičce třeba nechal Bořka Dočkala či Srdjana Plavšiče. Tyto tahy se v průběhu zápasu ukázaly jako dobré. Hvězdou zápasu byl ale Lukáš Juliš, který zaznamenal dvě branky již v průběhu první pětačtyřicetiminutovky a třetí přidal po změně stran.

Zdroj: sparta.cz

Zápas začal opatrně z obou stran, žádná velká přestřelka se podle úvodních minut čekat nedala.

První závar ve vápně Sparty nastal v patnácté minutě. Domácí Celtic však tento moment nedokázal zužitkovat ve svůj prospěch, nebylo z toho ani zakončení směřující na branku.

Ale do první větší šance se dostala hostující Sparta. V pokutovém území si míč zpracoval David Moberg Karlsson a z halfvoleje trefil pouze břevno.

Tímto mementem odstartovala sparťanská pětiminutovka šancí. Nejprve se do velké příležitosti dostal Lukáš Juliš, jehož střelu však ještě brankář Scott Bain skvěle zneškodnil a vyrazil na rohový kop a právě z něj hosté udeřili!

Po centru od Karlssona se do vzduchu pověsil Hancko, hlavičkou však orazítkoval pouze tyč. Mrzet ho to ale nemuselo, z následné dorážky se prosadil Juliš a Sparta se dostala do vedení 1:0.

Ve 38. minutě stálo při českém týmu velké štěstí. Po nádherném centru se do zakončení dostal Tom Rogič, jeho střela ale skončila pouze na brevnu a tak bylo skóre utkání z pohledu skotského celku stále 0:1.

A stejně jako v zápase Slavie přišel gól do šatny. Podruhé se trefil Juliš, tentokrát se po přihrávce od Adama Karabce pěkným prvním dotekem zbavil obránce a střelou po zemi na zadní tyč upravil skóre na 2:0.

Ve druhém poločase se domácí snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat. Byli častěji na míči, Sparta je ale do nějakých brankových příležitostí nepouštěla.

Ke změně stavu však mohlo dojít na druhé straně. Míč ze středu hřiště vyvezl a tvrdou ranou orazítkoval tyč brány Baina.

A přece se domácí do utkání vrátili. K dorážce se v pokutovém území Sparty dostal střídající Griffihts, který neměl s doražením míče do prázdné branky problém.

Celtic byl stále aktivnější a aktivnější, v 76. minutě však přišla brejková situace pro Spartu. Míč výborně potáhl Michal Sáček a přihrál Julišovi na třetí gól v utkání. Svěřenci trenéra Kotala přidali pojišťující trefu a více se uklidnili.

Třešničkou na dortu byla trefa kombinace střídajících hráčů. Po přihrávce Bořka Dočkala upravil na konečných 4:1 Ladislav Krejčí st.

Sparťané se díky tomuto vítězství posunuli na průběžnou třetí příčku právě před Celtic. Skupinu momentálně vede Lille, které si poměrně jednoznačně poradilo s AC Milán, které porazilo 3:0.

Francouzský celek má sedm bodů, Ibrahimovičův tým je druhý se šesti body. Následuje Sparta se třemi body a poslední je skotský celek s jedním bodem.