Spojte se s námi


Fortuna liga

Lukáš Haraslín byl velmi blízko angažmá ve Francii! Proč z přestupu nakonec sešlo?

Lukáš Haraslín byl během svého angažmá v Lechii Gdaňsk velmi blízko přestupu do francouzského celku Dijon, což prozradil v podcastu VAR. Kvůli zranění kolene však nakonec z potenciálního přestupu sešlo.

Publikováno

dne

Lukáš Haraslín byl během svého angažmá v Lechii Gdaňsk velmi blízko přestupu do francouzského celku Dijon, což prozradil v podcastu VAR. Kvůli zranění kolene však nakonec z potenciálního přestupu sešlo.

Do Lechie Gdaňsk přišel Lukáš Haraslín v létě roku 2015 jako volný hráč. Slovenský reprezentant se téměř okamžitě zařadil mezi klíčové hráče polského celku. I díky tomu přitahoval pozornost ostatních týmů.

V podcastu VAR ovšem Haraslín prozradil, že v létě roku 2017 byl velmi blízko přestupu do Dijonu, tedy celku v té době hrající francouzskou Ligue 1.

„Lechia chtěla určitou finanční částku a Dijon souhlasil, nakonec se ještě přijeli podívat na zápas. Během poločasové přestávky říkali, že mě berou. V 63. minutě jsem si však roztrhl křížový vaz,“ vzpomíná Haraslín.

Z celého přestupu tedy na poslední chvíli sešlo. Slovenský křídelník nakonec v ročníku 2017/18 nastoupil do jedenácti ligových zápasů. Jednalo se však o velmi nepovedenou sezonu, neboť mužstvu z Gdaňsku nechybělo mnoho k sestupu.

Angažmá nakonec změnil Haraslín až v zimě roku 2020, kdy zamířil do italského Sassuola. V Serii A ovšem nedostával na hřišti tolik prostoru, jak by očekával, proto v létě roku 2021 posílil kádr Sparty.

Haraslín a jeho angažmá ve Spartě

Na Letné působí sedmadvacetiletý fotbalista dodnes. V minulé sezoně se svými skvělými výkony podílel na zisku mistrovského titulu, na který Sparta čekala dlouhých devět let. V aktuální sezoně se mužstvo trenéra Briana Priskeho pokusí titul obhájit.

Po podzimní části sezony je Sparta v čele tabulky Fortuna ligy, velkou zásluhu na tom má právě rodák z Bratislavy. Ten je totiž s osmi přesnými zásahy a čtyřmi asistencemi nejproduktivnějším hráčem týmu.

Zároveň se také výraznou měrou podílel na postupu do šestnáctifinále Evropské ligy. V létě jej čeká se slovenskými spoluhráči mistrovství Evropy a není vyloučeno, že si řekne o další zahraniční angažmá.

Zůstává otázkou, jak by se jeho kariéra vyvinula, pokud by se v létě roku 2017 zkompletoval jeho přestup do Dijonu. To už se ale nyní nedozvíme.

Zdroj: VAR, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.