Luboš Kozel: Máme možná lepší podmínky než Sparta! Co zamýšlí s Barošem?

Luboš Kozel, nový trenér Baníku Ostrava, v exkluzivním rozhovoru pro klubový web odhalil své plány v novém angažmá! Jakou hru chce předvádět a o co by s týmem rád zabojoval?

Zdroj: fcb.cz

Bývalý kouč mládežnické reprezentace či pražské Dukly se již začíná rozkoukávat v novém angažmá. To jej přivedlo až do Slezska, kde převzal nadějný celek Baníku Ostrava.

Kdysi s Duklou odehrál poslední mistrovský zápas na Bazalech, nyní hodnotí tréninkové centrum, které na původním ligovém stadionu vzniklo. A netají se, že patří mezi špičku v České republice.

“Na Bazalech jsou podmínky, které jsou v republice srovnatelné možná jen se Spartou. A možná ještě lepší!” lebedí si Kozel.

Co bude jistě všechny fanoušky Baníku zajímat, to je vize, jež se chce Kozel držet: “Cítím od vedení, že tady sice byl respekt k výsledkům trenéra Pánika, ostatně on posunul tým na hranici evropských pohárů. Bohužel se ale nehrál příliš atraktivní styl pro diváky. Mým cílem je proto naučit hrát mužstvo kombinačněji a techničtěji. Budu se snažit naučit mužstvo hrát fotbal, jaký mám rád.”

Kozel se také zmínil o tom, že se těší na spolupráci s Milanem Barošem: “Znám Milana ještě z doby, kdy jsem hrál, všechno je o komunikaci. My si musíme v první řadě sednout spolu, abych zjistil, jak uvažuje on. Samozřejmě jsem ho dlouho neviděl hrát. Nevím, v jakém je stavu.”

Myslím si, že za to, co odvedl pro český fotbal nebo i pro Baník, si zaslouží důstojnou tečku za svou kariérou. Ale on musí sám říct, co chce. Jestli to chce udělat teď, nebo jestli chce dokázat, že byl teď na vedlejší koleji neoprávněně. Startovní čáru má stejnou, jako všichni ostatní hráči. Z mého pohledu v případě, že bude připravený a zdravotně v pořádku, má mužstvu pořád co dát.”

Zažije na sklonku kariéry Bary ještě velký úspěch?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ahoj, tak Kozel zvednul Duklu,která hrála dobrý fotbal, takže si myslím, že v Baníku bude chtít podobný styl. Baroš je za zenitem, ale na ligu pořád dobrý. Já hrál hroťáka jako on. Byl rychlej, takovej buldok, to se mi na něm líbilo. Spousta mladejch se od něj může učit.

  2. Baroš dokázal ve své kariéře opravdu hodně…ale už by si měl uvědomit,že donekonečna se hrát nedá…na hřišti už moc platný není…je sice zarputilý a hladový po míči ale už rychlostně nestačí,často fauluje a neustále diskutuje s rozhodčími…možná je to vzor pro mladé hráče…ale už jen tím co dokázal,né tím co předvádí na hřišti…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.