Spojte se s námi


Fortuna liga

Los MOL Cupu: Ve čtvrtfinále se dočkáme derby Slavie se Spartou, uvidíme i souboj druholigových celků

Je tady čtvrtfinále MOL Cupu! Po výhře Slavie nad Hradcem známe všechny postupující a může tak dojít na oblíbený los. Ten nám dopřál zajímavé zápasy, uvidíme souboj druholigových celků, ale také derby Slavie se Spartou!

Publikováno

dne

Je tady čtvrtfinále MOL Cupu! Po výhře Slavie nad Hradcem známe všechny postupující a může tak dojít na oblíbený los. Ten nám dopřál zajímavé zápasy, uvidíme souboj druholigových celků, ale také derby Slavie se Spartou!

Prvně se pojďme podívat na to, jak se dané celky do čtvrfinále dostaly. Dukla Praha doma hostila Vyškov a Lukáš Buchvaldek ji hattrickem zajistil cenný postup. Další zápasy byly těsnějí, Slovan Liberec jedním gólem vyřadil Mladou Boleslav, Sparta otočila zápas s Bohemians a vyhrála 2:1.

Největší překvapení se událo ve Vítkovicích, kde Baník Ostrava padl se Zlínem a mohl se s pokračováním na jaře rozloučit. Sigma Olomouc doma s Plzní brzy vedla, nakonec ale byla v souboji s Viktorií Plzeň tím smutnějším celkem.

Jablonec si postup vystřílel v Českých Budějovicích, Opava vyzrála na Velvary a je druhým druholigovým celkem ve čtvrtfinále. Vše zakončil souboj Hradce Králové se Slavií, který došel až do prodloužení, ve kterém se mohli radovat Pražané.

Los MOL Cupu

V losu se v této fázi celky již neřadí na nasazené či nenasazené, mohl se tak utkat každý s každým. Pochopitelně tím pádem mohlo dojít i na derby, to by si ale oba celky raději nechaly do pozdější fáze.

Losu se tradičně zúčastnili Martin Pavlíček s Janem Kollerem a prvním celkem, který byl vytažen, byla druholigová Opava, jenž v domácím prostředí na jaře přivítá Duklu Praha. Do semifinále se tak dostane jeden druholigový tým.

A jak už tomu tak bývá, když se o něčem hodně mluví, tak se to stane. Slavia Praha byla dalším vylosovaným klubem a jejím soupeřem je rival ze Sparty, který pochopitelně není nadšený z toho, že se zápas bude hrát v Edenu.

Jablonec může být spokojený za domácí prostředí, utká se ovšem s Viktorií Plzeň, která je aktuálně v dobré formě. Doma bude hrát i Zlín, ten ve čtvrtfinále vyzve Slovan Liberec.

Zdroj: MOL Cup

Reklama

Oblíbené