Spojte se s námi


Evropská liga

Liverpool? Sparta je vyrovnaným soupeřem pro kohokoliv, říká Řepka. Krejčí je druhé já

Pražská Sparta prošla přes Galatasaray do osmifinále Evropské ligy a pokud chtěla atraktivního soupeře, tak jí los přál. Dostala totiž anglický Liverpool. Podle Tomáše Řepky však může být Sparta vyrovnaným soupeřem.

Publikováno

dne

Pražská Sparta prošla přes Galatasaray do osmifinále Evropské ligy a pokud chtěla atraktivního soupeře, tak jí los přál. Dostala totiž anglický Liverpool. Podle Tomáše Řepky však může být Sparta vyrovnaným soupeřem.

Po letech trápení zažívají opět fanoušci Sparty dny hojnosti. Loni po devíti letech slavili mistrovský titul, v této sezóně dokázali postoupit ze skupiny Evropské ligy a navíc vyřadit turecký Galatasaray.

V další fázi už však náročnost soupeře vzroste o několik levelů. Sparta totiž narazí na věhlasný Liverpool, který aktuálně vede tabulku Premier League. Jeden by řekl, že šance na postup je mizivá, to si však nemyslí bývalý sparťanský stoper Tomáš Řepka.

„Sparta už je tým širší evropské špičky, dnes může být rovnocenným soupeřem pro kohokoliv. Trenér Priske přesně ví, co chce hrát a pro svůj styl fotbalu si vybírá vhodné typy hráčů,“ uvedl Řepka v rozhovoru pro iSport.

Hodně se skloňuje jméno kapitána Ladislava Krejčího, který svým vůdcovstvím nápadně připomíná právě exsparťanského bouřliváka. Podobu v něm vidí i sám Řepka.

„Vidím Krejdu, to je možná druhý Řepka. I když se do mě asi úplně nestylizuje (úsměv). Martin Vitík je profesor, stejně jako Asger Sörensen. Oba umí s balonem víc, než jsem uměl já. Momentálně jsou pro mě sparťanští stopeři úplným stropem, co v české lize mám,“ je přesvědčený bývalý obránce Fiorentiny či West Hamu.

Spartu však čeká nesmírně náročný měsíc. Kromě dvojzápasu s Liverpoolem jí totiž čekají dvě derby se Slavií a také venkovní duel v Plzni.

Na druhou stranu i Liverpool o víkendu mezi zápasy se Spartou čeká šlágr s Manchesterem City o první místo v tabulce. Horší zprávou je, že Liverpool má také nesmírně kvalitní lavičku, jelikož i s náhradníky o víkendu porazil Chelsea ve finále EFL Cupu.

Zdroj: iSport, Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.