Spojte se s námi


Liga mistrů

Liverpool jede na hřiště trpaslíka z Mariboru

Publikováno

dne

Ve skupině E je po dvou odehraných kolech vše velmi otevřené. Favoritem skupiny je bezesporu Liverpool. Ten však do LM nevstoupil optimálně a po dvou zápasech má jen dva body. To se tentokrát bude snažit jistě napravit. Tento zápas by měl pro Liverpool znamenat povinné tři body, neboť cestuje k outsiderovi skupiny. Tím je Maribor, který zatím získal 1 bod.

Maribor

Maribor je tradičním slovinským klubem. I letos v lize bojuje o titul a zatím se mu to i přes náročný program celkem daří. Aktuálně je v SNL druhý o dva body za Olimpijí. LM zahájil domácí přívětivou remízou se Spartakem Moskva (1:1). Výjezd do Sevilly se mu však už nepovedl, Maribor tam padl 3:0. Maribor potvrzuje předpoklad, že šanci na body bude mít prakticky pouze v domácím prostředí.

Trenér Milanič bude tentokrát skládat sestavu bez zraněné dvojice Šuler (O 7/0), Šme (O 1/0). Zvláště zkušený obránce Šuler bude v obraně chybět.

Předpokládaná formace: 4-2-3-1

Předpokládaná sestava: Handanovič – Mileč, Rajčevič, Billong, Viler – Kabha, Vrhoveč – Zahovič, Bohar, Bajde – Tavares.

Liverpool

Liverpool sice v anglické Premier league nepředvádí nijak katastrofální výkony, ale v tabulce je až 8., což jistě netěší fanoušky ani vedení. Podobně je na tom i v LM, kde si zatím připsal dva body, když na úvodní remízu 2:2 doma se Sevillou navázal další plichtou z Moskvy (tentokrát 1:1).

Liverpool má vcelku široký kádr, takže nahradit hráče, kteří nemohou nastoupit do zápasu by neměl být pro zkušeného kouče Kloppa nepřekonatelný problém. Chybět budou: Lallana (U 0/0), Bogdán (G 0/0), Mané (U 5/3), Gomez (O 6/0) a Clyne (O 0/0). Pro Kloppa je podstatné, že bude moci využít služeb Salaha (U 8/4), který je aktuálně ve velmi dobré formě.

Předpokládaná formace: 4-3-3

Předpokládaná sestava: Mignolet, Alexander-Arnold, Matip, Lovren, Moreno – Can, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Coutinho.

Prediction

Tento zápas je obtížnější na tipování. Maribor bude doma hrát jistě více defenzivně. Hru otevře pouze v případě inkasovaného gólu. Hodně důležité bude, kdy se Liverpoolu podaří obranu Mariboru překonat. Pokud se Maribor dokáže po většinu zápasu udržet, nemusel by prohrát o moc gólů. SK výrazně favorizují Liverpool, což nahrává možnosti zkusit za solidní kurz (přes 2) tip, na domácí s dvougólovým asijským hcp.

Reklama

Oblíbené