Spojte se s námi


Hokej

Litvínov před startem Extraligy: Tým nevypadá zle, ale průšvih není daleko

V roce 2015 se to ve žlutočerném království plného významných legend sešlo doslova úplně všechno. Tehdy Verva přivezla z Třince poprvé v historii Masarykův pohár pro mistra České republiky. Pak najednou jakoby v Litvínově zhasly lampy. Z černožluté Popelky se stala pořádně depresivní pohádka.

Publikováno

dne

V roce 2015 se to ve žlutočerném království plného významných legend sešlo doslova úplně všechno. Tehdy Verva přivezla z Třince poprvé v historii Masarykův pohár pro mistra České republiky. Pak najednou jakoby v Litvínově zhasly lampy. Z černožluté Popelky se stala pořádně depresivní pohádka.

Od těch dob se už v Litvínově bojovalo spíš jen o záchranu. Až poslední tři sezony se Verva drží na hraně 11. a 12. pozice. Bezpečně od osudné propasti, ale taky pořádně daleko k tomu, aby měli fanoušci v Litvínově z hokeje zase radost. Navíc, vyhlídky na následujících šest nebo sedm měsíců nevypadají zrovna růžově.

VELKÉ STĚHOVÁNÍ

Už loni si v Litvínově vedení klubu vyhodnotilo, že to chce nějaké změny. Zkrátka oživit umírající kádr. Dá se říct, že letos je to další pokus. 

Jen si tak ze zvědavosti najděte na internetu kompletní seznam hráčů, kteří po minulé sezoně z klubu odešli. Dostáváme se na neuvěřitelné, v podstatě až hrozivé číslo 14! Navíc, v žádném případě se nedá říct, že by to byli všechno hokejisté, kteří už nemají týmu co dát.

Už loni balancoval za hranou sestavy Jakub Petružálek, takže jeho konec kariéry vlastně nikoho zase tolik nezaskočil. Jenomže Litvínov přišel i o borce, jako jsou Martin Hanzl, Odkars Cibulskis, Lukáš Žejdl, David Štich, Jan Ščotka nebo Samson Mahbod, který se v české lize neukázal zrovna ve špatném světle.

Naopak přísun hráčů je prakticky poloviční, ale za to adekvátní. S Vervou do útoku letos vletí Matúš Sukeľ, Petr Straka nebo Andrej Kudrna. Zajímavá může být i zámořská posila Giorgio Estephan – to se ale teprve uvidí. Do obrany pak přišli například Marek Hrbas či Matěj Stříteský. Ve zkratce se dá říct, že místo kvantity vsadili v Litvínově spíš tentokrát na kvalitu.

Nehybným kamenem v brankovišti bude nejspíš Denis Godla, protože nic kvalitnějšího Verva do branky zkrátka nemá. Navíc se brankářský tým zúžil o Davida Honzíka. Pokud by tedy měli manažeři vyhlížet ještě nějakou posilu, mělo by to být hlavně mezi tři tyče.

PLAY-OFF NEBO PROBLÉMY

V první řadě si je třeba přiznat, že žádné zázraky od tohoto týmu očekávat nejde. Pokud si Verva v poklidu uhraje předkolo, nikdo ze shora určitě nebude bít na poplach.

Druhý rok po sobě dostal na střídačce důvěru Vladimír Országh, takže víra v kouče zřejmě místnímu vedení nechybí. Nemalý vliv na týmové výsledky bude mít i forma veterána Viktora Hübla. Statistici už se teď třesou na přepisování dalších historických milníků.

Pokud zůstane tým relativně zdravý, nemusí se žádných velkých problémů obávat. Kvalita tam nepochybně je. Jak už bylo napsáno výše, problém může nastat v brankovišti. Denis Godla sice pozici jedničky už zná, ale aktuálně to bude stát vyloženě na něm.

I proto je pozice Litvínova dost na hraně. Když přijdou problémy nebo více zranění, nemusí to skončit dobře, jelikož situace bude na spodu tabulky hodně vypjatá. 

Nejistější bude si nasbírat nějaké body na začátku, než to potom dohánět v závěru. No jo, jenomže ono se to řekne. Každopádně po dalších nervech jako v posledních kolech či případné baráži už Stadion Ivana Hlinky neprahne.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Verva Litvínov

Reklama

Oblíbené