Spojte se s námi


Fortuna liga

Limberský: Do Sparty bych nešel ani za miliardu. Krmenčíkovi jsem nadával, že šel do Slavie

David Limberský je bezpochyby ikonou fotbalové Plzně, ve které před touto sezónou ukončil svou profesionální kariéru. Stal se velkým srdcařem Viktorie, proto mu drásají srdce odchody Pavla Vrby a Michaela Krmenčíka do pražských „S“.

Publikováno

dne

David Limberský je bezpochyby ikonou fotbalové Plzně, ve které před touto sezónou ukončil svou profesionální kariéru. Stal se velkým srdcařem Viktorie, proto mu drásají srdce odchody Pavla Vrby a Michaela Krmenčíka do pražských „S“.

Ve Spartě se Limberský krátce mihnul, v sezóně 2007/08 v rudém dresu odehrál 12 zápasů. Pak se ale vrátil do Plzně, kde se stal členem zlaté éry. Společně s Pavlem Horváthem, Pavlem Vrbou, Danielem Kolářem či Markem Bakošem se podepsal pod nejlepší dekádu plzeňské Viktorie v historii.

A také si vybudoval pořádnou nenávist ke Slavii a Spartě, se kterými bojoval o titul. Naopak k Viktorii si vybudoval takový vztah, že nechtěl odcházet nikam jinam do ligy, aby proti ní nemusel nastoupit. Odebral se tak do třetiligových Domažlic.

A nevyslyšel by ani nabídku svého fotbalového táty Pavla Vrby, který momentálně trénuje pražskou Spartu.

„Ani za miliardu. Do Sparty určitě ne. Trenéra mám jako druhého tátu a přeju mu úspěch, i když Spartě nefandím. A vážně bych tam nešel,“ uvedl v rozhovoru pro Deník Sport David Limberský.

Těžko kouše i příchod Michaela Krmenčíka do pražské Slavie, se kterou sváděl boje o ligový titul v dresu Plzně.

„Nadával jsem mu hodněkrát. Je prostě špatně, že šel do Slavie. I jemu osobně přeju, ať je šťastný, ale Slavia? To je snad ještě horší než Sparta, té taky nefandím. Věřím, že Krmelec tam ukončí roční hostování a pak půjde zpátky do zahraničí nebo do Plzně. Chci doufat, že to bude jen rok, o kterém si později řekne, že to byl omyl,“ je naštvaný Limberský.

V Plzni však mají omezené možnosti, proti Spartě a Slavii si rozhodně nemůžou finančně vyskakovat. I to může být důvod, proč se Krmenčík s Vrbou místo návratu do Plzně rozhodli odejít do Prahy.

Ostatně, i David Limberský dostal nabídku pokračovat jen za omezených finančních možností. Podle jeho slov ale peníze nehrály roli, Limberský už v sobě nenašel chuť pokračovat.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.