Spojte se s námi


Fortuna liga

Ligoví talenti: O Talovierova z Českých Budějovic se zajímá Slavia

Maksym Talovierov může kase Českých Budějovic hodně přilepšit. O vytáhlého stopera se totiž zajímá Slavia Praha, která jej vidí jako ideálního kandidáta na zalepení díry ve středu obrany.

Publikováno

dne

Maksym Talovierov může kase Českých Budějovic hodně přilepšit. O vytáhlého stopera se totiž zajímá Slavia Praha, která jej vidí jako ideálního kandidáta na zalepení díry ve středu obrany.

Ligoví talenti je seriál serveru Ruik.cz, který mapuje nejlepší mladíky ve Fortuna lize. Za talent je považovaný hráč do 21 let, tedy narozený nejpozději v roce 2000.

Maksym Talovierov

21 let (28.6.2000)

SK Dynamo České Budějovice

Obránce

Ukrajinský stoper na jihu Čech roste každým zápasem. Nemusí to trvat dlouho a místo černobílého dresu bude za chvíli oblékat ten červenobílý. Přitom stačilo málo a Talovierov by nastupoval za největšího rivala sešívaných, za Spartu.

V sezóně 2018/19 nastupoval za U19 v Českých Budějovicích, další sezónu si jej vypůjčila na hostování Sparta. V ročníku 2019/20 odehrál za B-tým v ČFL 13 zápasů, poté přišla pandemie koronaviru a béčka už si nekopla.

Sparta tak Talovierova vrátila do Budějovic, kterým to nemuselo vůbec vadit. Na jaře totiž naskočil do 7 duelů za A-tým ve Fortuna lize a jednou i přihrál i na gól.

V minulé sezóně tak putoval do základní sestavy, kde si své místo upevnil skvělými výkony. Odehrál 26 zápasů a vstřelil 1 gól, přidal i 1 asistenci.

Ukrajinský obránce je prototyp moderního stopera. Je vysoký, rychlý, ale hlavně má skvělou rozehrávku. I v těžkých situacích hledá konstruktivní řešení místo bezhlavého nákopu, to je atribut, na který Slavia hledí u stoperů téměř nejvíc.

Není tak divu, že se Talovierov Trpišovskému hodně zamlouvá. V letošní sezóně zatím nastoupil do 11 duelů, jednou stál kvůli žlutým kartám. Je také členem ukrajinské reprezentace U21, kde odehrál v kvalifikaci zatím 3 duely. Na další si musí počkat, jelikož naposledy proti Francii viděl červenou kartu.

Zdroj: SK Dynamo České Budějovice

Reklama

Oblíbené