Živé výsledky
  • CHR
    CHR
    VAR
    VAR
  • NER
    NER
    JAB
    JAB
  • ARI
    ARI
    POV
    POV
  • Vel
    Vel
    ZAP
    ZAP
  • FUR
    FUR
    NUR
    NUR
  • LIA
    LIA
    SHE
    SHE
  • HER
    HER
    HEI
    HEI
  • VfL
    VfL
    MAG
    MAG
  • BOL
    BOL
    PRE
    PRE
  • Zhe
    Zhe
    RON
    RON
  • TIA
    TIA
    BEI
    BEI
  • SHH
    SHH
    HEN
    HEN
  • Yun
    Yun
    DAL
    DAL
  • RED
    RED
    MLB
    MLB
  • Zag
    Zag
    WRO
    WRO
  • MJA
    MJA
    SIR
    SIR
  • DOM
    DOM
    BEN
    BEN
  • ARS
    ARS
    KAR
    KAR
  • MID
    MID
    LIN
    LIN
  • Uni
    Uni
    Zul
    Zul

Ligové okénko: Slavia může být i přes utrápenou výhru díky ztrátě Plzně spokojená. Sparta ještě může zahrozit

Ligové okénko: Slavia může být i přes utrápenou výhru díky ztrátě Plzně spokojená. Sparta ještě může zahrozit
Foto: AC Sparta Praha

Úvodní jarní kolo Chance Ligy je minulostí a opět nám napovědělo o tom, kdo se stane mistrem sezony 2024/25 a kdo naopak zapluje do neoblíbené druhé ligy. V rubrice Ligové okénko nahlížíme na nejdůležitější momenty uplynulého kola, ve kterém Viktoria Plzeň padla a pražská S zvítězila, i když každá po odlišném výkonu. Na vybraná témata odpovídají redaktoři Ruiku Michal Sedláček a Petr Karábek.

Exkluzivně Chance liga na Betano TV + 666 Kč +600 Kč zdarma s promo kódem BIGBONUSCZ

Spustit přenos
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Hradec Králové v derby zdolal Pardubice 3:0
  • Pražská S zvládla své nedělní zápasy
  • Viktoria v dohrávce prohrála v Olomouci

Východočeské derby vyhrál přesvědčivě Hradec Králové. Má tým na to dostat se až do evropských pohárů?

Sedláček: Hradec dlouhodobě do evropských poháru určitě směřuje, ale v tomto ročníku se to Votrokům ještě nepodaří. Tým je velmi zajímavý po sportovní stránce, ale ještě je potřeba dořešit nového majitele. Pak mohou na východě Čech klidně pravidelně atakovat čtvrtou příčku.

Karábek: Hradec vypadá opravdu dobře a trenér Horejš, když dostane prostor, umí hrát kvalitní fotbal. Pokud se dostane do první šestky, tak spíše ne, ale z prostřední skupiny by mohl zaútočit.

Sparta zvítězila na Slovácku přesvědčivě 2:0. Bude na jaře stíhat Slavii, nebo bojuje jen o druhé místo?

Sedláček: Sparta vypadá z kraje jarní části Chance Ligy dobře, ale třináctibodový náskok Slavie je příliš velký. Úřadující mistr tak na titulový hattrick nedosáhne. O druhé místo to bude s Viktorií Plzeň velký boj, který by Letenští měli zvládnout.

Karábek: Bude záležet, jak se jí povede start. Pokud vyhraje prvních 5-6 kol a Slavia někde ztratí, může jí dostat pod tlak. Navíc by získala sebevědomí jako před 2 lety. Pokud ale brzy zakopne a Slavia navýší vedení, už to bude spíše jen o 2. místo.

Sešívaní s Mladou Boleslaví v podstatě utrpěli výhru. Jak velkým problémem by byla ztráta?

Sedláček: Slavia proti Středočechům vyhrála zápas, který by v minulých letech zřejmě za tři body nezvládla. To ukazuje na dobré mentální nastavení týmu. Pokud by ale sešívaní nezvítězili, určitě by se hráčům nervozita do hlav dostala.

Karábek: Vzhledem k prohře Plzně by to nebylo nic tragického, více než tabulkově by to však mohlo zasáhnout pohodu a sebevědomí hráčů. Takhle se od utrápené výhry mohou jen zlepšovat.

O tom, že Viktoria v Olomouci nevyhraje, se už nějaký čas spekulovalo. Může za to postup do playoff Evropské ligy?

Sedláček: Únava a určité uspokojení z velkého evropského úspěchu určitě hrálo ve výkonu Viktoriánů na Adrově stadionu roli. Během podzimu svěřenci Miroslava Koubka obě soutěže zvládali kombinovat, ale na začátku jara je to doběhlo. Boj o titul už je v oblasti teorie.

Karábek: Určitě to byl velký faktor. Trenér Koubek umí svůj tým výborně připravit na silné celky, kde hrozí z brejků, ale venkovní zápasy, kde Plzeň dobývá zataženého soupeře, jí tolik nejdou. A určitá únava z čtvrtečního zápasu jistě hrála roli.

Výkon kterého hráče byste v tomto kole vyzdvihli?

Sedláček: Výborné výkony podala řada hráčů, sparťanské fanoušky musel například potěšit gólový návrat Jana Kuchty. Za zmínku ale určitě stojí branková premiéra Ladislava Krejčího. Nováček v dresu Teplic zařídil cennou remízu v Karviné a ukázal, že na ligové trávníky pořád patří.

Karábek: Asi výkon Jana Kuchty, který ukázal, jak může být Spartě opět platný. První gól padl hlavně kvůli jeho presinku, málokterý útočník by do toho souboje šel podobně. A druhou branku vstřelil sám.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Líný a největší zklamání. Chybět nám nebude, hodnotí Juráskův odchod fanoušci Norwiche

Líný a největší zklamání. Chybět nám nebude, hodnotí Juráskův odchod fanoušci Norwiche

Rosický přišel o rozum. Jurásek je pořád zraněný a Slavií nechtěný, reagují sparťané na posilu

Rosický přišel o rozum. Jurásek je pořád zraněný a Slavií nechtěný, reagují sparťané na posilu

Další rána pro Spartu. Mercado chce odejít, ale v Brazílii z toho nadšení nejsou, chtějí Icardiho

Další rána pro Spartu. Mercado chce odejít, ale v Brazílii z toho nadšení nejsou, chtějí Icardiho

Přestupová bomba budí zlou krev. Slávisté ničí Juráskovi Instagram ještě před přesunem do Sparty

Přestupová bomba budí zlou krev. Slávisté ničí Juráskovi Instagram ještě před přesunem do Sparty