Spojte se s námi

Evropská liga

Liga mistrů je pro Spartu a Slavii laťka, na kterou mají, myslí si ligový trenér

Jediná účast českého týmu v Lize mistrů posledních čtyř sezón. Sparta i dvakrát Slavia nezvládly kvalifikaci, dle olomouckého trenéra Jiřího Saňáka ale oba pražské týmy na Ligu mistrů mají.

Publikováno

dne

Jediná účast českého týmu v Lize mistrů posledních čtyř sezón. Sparta i dvakrát Slavia nezvládly kvalifikaci, dle olomouckého trenéra Jiřího Saňáka ale oba pražské týmy na Ligu mistrů mají.

Sezóna se z pohledu českých týmů v pohárech asi nemohla vyvíjet lépe. Krom Bohemians všichni postoupili do základní skupiny, kde mají navíc všichni tři zástupci nakročeni k postupu.

Konkrétně Viktoria Plzeň má po čtyřech kolech jisté první místo své skupiny Evropské konferenční ligy a tudíž osmifinále soutěže. Slavia má jistou též minimálně Konferenční ligu, aktuálně ale skupinu EL vede.

A to díky čtvrteční výhře 2:0 nad AS Řím. Celek z hlavního města byl ve Vršovicích výrazně horší, dva zápasy před koncem za Slavií při rovnosti bodů zaostává o skóre. I červenobílí v případě prvního místa půjdou rovnou do osmifinále.

„Musí myslet na první místo. Furt vidím, že Slavia a Sparta musejí myslet na Ligu mistrů. To jsou laťky, na které mají,“ řekl ve studiu Deníku Sport asistent Václava Jílka Jiří Saňák.

Spartě letos k přiblížení se postupu do Ligy mistrů chyběly zkušenosti, které naopak Kodaň měla. V prodloužení dvakrát vyrovnala, klidně její hráči působili i v penaltovém rozstřelu, což o sparťanech tvrdit nelze.

Navíc Plzeň loni neukázala, že by český mistr měl na nejvyšší úroveň. Los jí sice přisoudil skupinu smrti, ona ale neodehrála jediný dobrý zápas, pouze v posledním se ukázala, když už Barcelona neměla motivaci.

„Když tam hrála naposledy Slavia, byla konkurenceschopná. Mají povinnost zkusit dotáhnout to na první místo. Určitě jejich ambice je hrát Ligu mistrů, tajný sen je možná vyhrát Evropskou ligu,“ pokračoval Saňák.

Pokud někdy byl čas vyhrát mezinárodní pohár, rozhodně loni, kdy se ve Vršovicích hrálo finále Konferenční ligy. Sešívaní však vypadli již v lehké skupině. Letos v EL budou podstatně těžší soupeři, kupříkladu Liverpool či Brighton.

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Oblíbené