Spojte se s námi


Ostatní

Legendární Zé Roberto končí neuvěřitelně dlouhou aktivní kariéru

Publikováno

dne

Mladší ročníky si ho už asi nebudou pamatovat, ale Zé Roberto byl svého času jedním z nejlepších hráčů, které bylo na hřišti možné vidět. Tento brazilský rychlík s dynamitem v noze učaroval nejednoho fotbalového fanouška. Hrát navíc dokázal až do relativně velmi vysokého věku – kariéru končí ve 43 letech.

Pouze 175cm vysoký rychlík Zé Roberto byl za své výkony oslavován hlavně v Bayernu Mnichov. Oblékal však i dresy jiných velikánů, jako např. Realu Madrid, Leverkusenu, či HSV. V Evropě jsme jej mohli fanoušci zahlédnout naposledy v sezóně 2010/2011, kdy oblékal dres HSV. Poté přestoupil do katarské Al-Gharafy. Odtud pak jeho cesta nemohla vést jinam než do rodné Brazílie, konkrétně do Gremia. Zde odehrál tři velmi kvalitní sezóny a vydal se na poslední štaci do Palemiras. Zde už kariéru ukončí. Poslední zápas, alespoň dle espnfc.com, odehraje za Palmeiras dnes ve 23:00.

Zé Roberto je neodmyslitelně spjatý i s jednou částí dějin brazilské reprezentace. Za reprezentaci odehrál úctyhodných 84. zápasů, ve kterých vstřelil 6 gólů. Díky svému působení v Německu má i tamní občanství. I v aktuálním věku toho Zé Roberto stihl za Palmeiras v aktuální sezóně odehrát celkem dost. Nastoupil k 19 zápasům a připsal si jeden gól a dvě asistence. V jeho věku mu nedělá problém vydržet celých 90. minut, za což si zaslouží obrovský obdiv.

Ve své kariéře dokázal vyhrát LM, La Ligu, 4x Bundesligu, 2x Copu Américu a více než deset dalších domácích pohárů. Poslední úspěch zaznamenal v loňském roce, když získal se svým Palmeiras titul v brazilské Serii A.

Reklama

Oblíbené