Spojte se s námi


Fotbal

Legendární Patrick Vieira je blízko dalšímu trenérskému angažmá! Kde bude koučovat?

Legendární Patrick Vieira je aktuálně bez angažmá. V prosinci byl vyhozen z francouzského Nice. Nyní by ale měl být blízko další štaci, od nové sezony by mohl koučovat v Premier League.

Publikováno

dne

Legendární Patrick Vieira je aktuálně bez angažmá. V prosinci byl vyhozen z francouzského Nice. Nyní by ale měl být blízko další štaci, od nové sezony by mohl koučovat v Premier League.

Zdroj: SK Slavia Praha

Vynikající hráč nemusí vždy být vynikajícím trenérem. Jak se například daří legendárnímu Zinedinu Zidanovi, tak poněkud odlišně to má neméně legendární Patrick Vieira.

Zkušenosti s trénováním sbíral Vieira v Manchesteru City, nejprve byl manažerem tamní akademie a následně vedl výběr do 21 let.

Až v roce 2016 se dočkal prvního trenérského angažmá u A-týmu, když dostal příležitost vést New York City. Že by se mu ale dařilo, to se říci nedá.

V zámořské MLS odkoučoval Vieira 90 utkání a v průměru na zápas získával 1,58 bodu.

Přesto o něj měl zájem celek z francouzské Ligue 1, tedy OGC Nice. V létě 2018 se mu Vieira upsal a opustil USA. Nutno zmínit, že při jeho příchodu byl hlavní hvězdou klubu Mario Balotelli, který zažíval velmi plodné období.

Jenže Balotelli se Vieirovi nehodil do plánů. Celkově Nice pod vedením legendárního záložníka nezářilo, třebaže kvalita týmu rozhodně nebyla k zahození.

Celkově Vieira ve francouzském klubu odkoučoval 89 utkání, v nichž nasbíral průměrně 1,42 bodu, což je ještě horší bilance, než kterou měl v USA.

Vieira dostal padáka v prosinci poté, co nedokázal s týmem projít základní skupinou Evropské ligy. Svůj podíl na tom má i pražská Slavia, která Nice porazila. V médiích se pak spekulovalo o Vieirově nedostatku taktických znalostí.

Nyní by ale mohla francouzská legenda dostat další šanci. Dle novináře The Athletic, Davida Ornsteina, by se měl Vieira stát novým koučem Crystal Palace.

Čekat se prý má pouze na oficiální oznámení, detaily by již měly být doladěny. Jak si v Anglii povede?

Zdroj: Transfermarkt, David Ornstein

Reklama

Oblíbené