Spojte se s námi


Ostatní

Legendární fotbalista Andrea Pirlo pověsil kopačky na hřebík

Publikováno

dne

V neděli 5.11.2017 v zápase MLS, kdy se utkal New York City s Columbusem Crew, ukončil kariéru velevýznamný fotbalový mág Andrea Pirlo. Andrea Pirlo patřil i přes některé „kontroverzní“ přestupy k oblíbeným hráčům snad všech fanoušků kopané.

Andrea Pirlo, narozen 19. května 1979 – letos oslavil 38. narozeniny a již před časem avizoval konec svojí dlouhé kariéry. Ta je spojená zejména s jeho působení v Itálii. Pro velký fotbal vyrostl Pirlo v Itálii. Jeho jméno je spjaté snad se všemi výraznými kluby italské Serie A.

Jako první oblékal Pirlo dres Interu Milán. Následně, když už se s ním v milánském klubu příliš nepočítalo, přestoupil bez rozpaků do konkurenčního AC Milán, kde strávil více než šest sezón a společně s Gattusem vytvořil jednu z nejlepších středových dvojic na světě.

Pirlo se neúčastnil pomalého, ale jistého pádu AC Milán a dále přestoupil do Juventusu, se kterým oslavil další tituly. Juventus byl pro Pirla poslední italskou štací. Další tři roky strávil Pirlo v americké MLS, kde oblékal dres New York City.

Vyjmenovat všechny úspěchy italského mága je na velmi dlouhý článek, zmíním tedy jen ty nejpodstatnější: v roce 2006 vyhrál s italskou reprezentací MS v Německu; na kontě má celkem 6 titulů v Serii A, 2 tituly v Coppa Italia, 3 italské Superpoháry, dva tituly v LM a další dva v UEFA Super Cupu.

Nejvýraznější stránkou hry Pirla byly až neskutečně přesné dlouhé přihrávky, které se strojovou přesností nacházely nabíhající spoluhráče. Střelba ze všech vzdáleností, dobrá poziční hra, skvělá tvorba hry, precizní krátké přihrávky a silná psychika z Pirla udělali jednoho z nejlepších záložníků všech dob.

Přímáky z dílny Pirla se můžete pokochat například zde.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.