Legendární fotbalista Andrea Pirlo pověsil kopačky na hřebík

V neděli 5.11.2017 v zápase MLS, kdy se utkal New York City s Columbusem Crew, ukončil kariéru velevýznamný fotbalový mág Andrea Pirlo. Andrea Pirlo patřil i přes některé “kontroverzní” přestupy k oblíbeným hráčům snad všech fanoušků kopané.

Andrea Pirlo, narozen 19. května 1979 – letos oslavil 38. narozeniny a již před časem avizoval konec svojí dlouhé kariéry. Ta je spojená zejména s jeho působení v Itálii. Pro velký fotbal vyrostl Pirlo v Itálii. Jeho jméno je spjaté snad se všemi výraznými kluby italské Serie A.

Jako první oblékal Pirlo dres Interu Milán. Následně, když už se s ním v milánském klubu příliš nepočítalo, přestoupil bez rozpaků do konkurenčního AC Milán, kde strávil více než šest sezón a společně s Gattusem vytvořil jednu z nejlepších středových dvojic na světě.

http://gty.im/95717440

Pirlo se neúčastnil pomalého, ale jistého pádu AC Milán a dále přestoupil do Juventusu, se kterým oslavil další tituly. Juventus byl pro Pirla poslední italskou štací. Další tři roky strávil Pirlo v americké MLS, kde oblékal dres New York City.

Vyjmenovat všechny úspěchy italského mága je na velmi dlouhý článek, zmíním tedy jen ty nejpodstatnější: v roce 2006 vyhrál s italskou reprezentací MS v Německu; na kontě má celkem 6 titulů v Serii A, 2 tituly v Coppa Italia, 3 italské Superpoháry, dva tituly v LM a další dva v UEFA Super Cupu.

http://gty.im/841070344

Nejvýraznější stránkou hry Pirla byly až neskutečně přesné dlouhé přihrávky, které se strojovou přesností nacházely nabíhající spoluhráče. Střelba ze všech vzdáleností, dobrá poziční hra, skvělá tvorba hry, precizní krátké přihrávky a silná psychika z Pirla udělali jednoho z nejlepších záložníků všech dob.

Přímáky z dílny Pirla se můžete pokochat například zde.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.