Spojte se s námi


Fotbal

Legenda Arsenalu si chce splnit sen. Stane se Pires dobrým trenérem po vzoru Wengera?

Publikováno

dne

Robert Pires se po skončení své aktivní hráčské kariéry stále motal kolem fotbalu a nyní ve svých šestačtyřiceti letech si chce splnit svůj tajný sen a stát se fotbalovým trenérem. Zkušenosti má jednoznačně kde brát, přeci jenom ho vedl samotný Arsene Wenger, s nímž se stal dvakrát šampionem Premier League, jednou dokonce prošli celou sezonou neporaženi!

Zdroj: CC BY-SA 4.0

Pires odehrál různě po světě přes 700 soutěžních fotbalových zápasů, během kterých nastřílel téměř 200 gólů. Nejvíce ale určitě vzpomíná na svoje působení v Arsenalu, kde získal řadu trofejí. Ten největší úspěch ale přišel už v roce 1998, kdy se stal mistrem světa!

Aktuálně je bývalý francouzský fotbalista nezaměstnaný a to poté, co v minulých letech pracoval jako poradce pro londýnský klub, v němž 6 let působil.

„Jsou tací, kteří se rozhodli stát se trenéry nebo sportovními řediteli nebo být poradci klubů. Vybral jsem si tuto cestu, která mě stále drží u fotbalu,“ rozpovídal se Pires na Twtiteru v rozhovoru se Zineb ELHOUARI.

„Ale myslím si, že trénování je dobrá práce. A to i přesto, že je náročná kvůli každodennímu zápřahu. Myslím si, že příští rok už se rozhodnu a získám trenérskou licenci,“ pokračovala legenda Gunners.

„Plánuji to udělat ve Španělsku. Nedokážu říct, který tým budu trénovat. Vlastně si ani nemohu vybrat. Nemůžete vědět, kde budete, když jste trenérem,“ zakončil Pires rozhovor.

Španělsko si Pires oblíbil především během svého čtyřletého působení ve Villarrealu, kam zamířil v roce 2006 z Arsenalu. Poté ještě hrál nějaký čas v Aston Ville, indickém Manchesteru Howrah a kariéru ukončil na jaře roku 2015 v taktéž indickém celku FC Goa.

Použité zdroje: Twitter | Zineb ELHOUARI

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.