Spojte se s námi


eSport

LCK: Ještě není rozhodnuto o posledním postupujícím. Liiv Sandbox ani Nongshim RedForce nezvládli dobře rozehrané série

Hádanka kolem posledního týmu, který doplní již postupivší pětici, ještě není rozluštěna. Rozuzlení postupového dramatu nastane o víkendu.

Publikováno

dne

Hádanka kolem posledního týmu, který doplní již postupivší pětici, ještě není rozluštěna. Rozuzlení postupového dramatu nastane o víkendu.

Po smolném pádu BRIONu se okruh zájemců o playoff zmenšil na trojici Liiv Sandbox, DRX a Nongshim RedForce. První jmenovaní v posledních sériích ukazují výkonnostní vzestup z dlouhodobé šedi a rozhodně chtěli pomýšlet na postup.

Liiv Sandbox ale měli před sérií s T1 nejtěžší možný program oproti konkurenci. Faker se vrátil ke kormidlu a jeho spoluhráči zničili neškodné Kwandong Freecs. Po dnešní sérii s T1 tak měl Sandbox ještě na závěr bitvu s KT Rolster, kteří jsou momentálně nejlepší v Koreji.

Přesto zlepšené výkony a dobrá forma Teddyho dávala Sandboxu šanci hodně potrápit pomalu hojící se T1. To se také dělo v první hře, kdy Sandbox velmi účelně trápili T1. Mírné zaváhání a nepřesnosti však sebraly Sandboxu hru a oni tak museli do druhé hry změnit plány.

Tu Sandbox zvládl mnohem lépe a hlavně jistěji. Korejský titán sice hodně kousal a Sandbox musel přes čtyřicet minut bušit do obrany T1, nicméně parta kolem Teddyho si vydupala třetí – rozhodující hru.

V té jsme mohli vidět návrat Fakera k Xerathovi a dávný tradiční matchup na midu – Xerath vs. Azir. Až chvílemi se nám vrátily vzpomínky na MSI 2015.

Právě tento navenek menší krok do neznáma se však T1 vyplatil. Oner se svým Lee Sinem pomáhal velmi rychle akcelerovat svůj tým a T1 dokázali získat druhý bod.

Liiv Sandbox tak po prohře 1-2 musí i nadále čekat na výsledky své konkurence. Je vysoce pravděpodobné, že nakonec bude rozhodovat poměr výher/proher, než skóre.

Favorizovaní KT Rolster se nečekaně natrápili s Nongshimem, ti končí před branou playoff

I druhá série dnešního dne byla zásadní pro boj o playoff. Nongshim RedForce podobně jako Liiv Sandbox hráli o poslední místenku. Proti favorizovaným KT Rolster tak tým měl poslední šanci ještě zdramatizovat potencionální boj.

Bohužel pro Nongshim jejich finální vzepětí a nástup formy přišlo pozdě. Tým sice dokázal jako jeden z mála v letním splitu, vzít favoritovi hru v sérii. Jejich snaha ale nevedla k finálnímu úspěchu. Ani i k teoretické naději na případný tiebreaker.

Finální výsledek 1-2 z pohledu Nongshimu byl tak pro tým labutí písní, letošní sezóny. Naopak KT ještě nemají jisté právo volby, jako vítěz základní části. O tom rozhodne následující víkend, kdy jejich konkurenti – GenG vyzvou již vyřazené BRION. KT v posledním zápase přivítají Liiv Sandbox, pro které to bude zápas o všechno.

Jaká je aktuální situace v boji o šesté místo?

Podobně jako u Liiv Sandbox, předposlední zápas mezi DRX a Kwandongem Freecs slibuje bitvu na krev. Oba celky navíc budou hodně fandit KT Rolster, aby vyhráli nad Liiv Sandboxem čistým rozdílem (2-0).

Pokud by tento výsledek nastal – tedy Sandbox prohrají s KT 0-2, budou mít DRX a Kwandong osud ve svých rukách, jelikož jejich série následuje právě po této. Ve hře jsou následující scénáře.

Jakákoliv výhra Sandboxu by měla stačit na postup. Pokud by stala senzace a KT prohráli 0-2, Sandbox postupují bez ohledu na sérii DRX/KDF.

Pokud Sandbox vezmou KT Rolster hru v sérii (výsledek 1-2), Kwandong jsou vyřazeni a DRX musí vyhrát 2-0 nad Kwandongem, aby byl tiebreaker.

Prohrají-li Sandbox čistě 0-2, DRX stačí prohra 1-2 s Kwandongem aby hráli tiebreaker nebo výhra 2-0 je posune do playoff.

Kwandong Freecs mají jedinou šanci jak si vyžádat tiebreaker s Liiv Sandbox, jelikož mají nejhorší poměr výher/proher. Výhra 2-0 nad DRX a prohra Sandboxu s KT stejným poměrem.

Zdroj: LCK Global, Leaguepedia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.