Ladislav Krejčí z Bologni do Sparty? Nesmysl! Na jeho postu má Sparta lepší hráče

V poslední době se začíná spekulovat o příchodu Ladislava Krejčího do Sparty. Ne toho, co již přišel, nicméně sparťanského odchovance a současného hráče italské Bologni. Byl by pro Spartu přínosem? Na to se podíváme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: sparta.cz

Krejčí je jedním ze silného ročníku 1992, který se urodil v pražské Spartě. Svou premiéru v rudém dresu si odbyl v sezoně 2009/10, ve které získal se Spartou ligový titul. To zopakoval i v sezoně 2013/14. Od té doby ale Sparta nevyhrála jediný pohár.

Krejčí z Letné odešel na začátku sezony 2016/17, když si jeho služby vyžádala italská Bologna. Krejčí tam ovšem stagnuje a za 67 utkání vstřelil jedinou branku. Italský tým se tak jeho odchodu nebrání.

Spekuluje se, že by měl přestoupit zpět na Letnou. Dle veškerých indícií to vypadá, že se jedná pouze o novinářskou kachnu. Tomáš Rosický je mužem na svém místě, a neočekávám, že by přivedl hráče, jenž by seděl na střídačce.

Na postu Krejčího má Sparta několik alternativ. Na levé straně se pravidelně střídají Hložek s Karlssonem, kteří mohou hrát na obou stranách. Šanci za pačesy chytil v přátelských zápasech Plavšič, na jehož je radost koukat.

Ze zranění se postupně vyléčil i Ben Chaim. Krejčí by tak měl velkou konkurenci a bylo by možné, že by několik utkání strávil na tribuně. Navíc se nedá očekávat, že by ho Sparta přivedla až na konci přípravy.

Všechno tak hraje proti příchodu šestadvacetiletého záložníka. Sparta se snad poučila z návratů hráčů bez formy, kteří se následně nedokázali předvést ani v české lize. V tomto případě je tak šance na příchod Krejčího minimální.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nenazýval bych návrat Krejčího nesmyslem, ale spíš rizikem. Kdyby se mu podařilo návratem do Sparty oživit kariéru a přiblížit se k formě, kterou měl před zraněním v r. 2017, pak by Spartě mohl hodně pomoci. Hráče v kvalitě, jakou měl Krejčí před zraněním, Sparta na levou stranu nemá (ledaže by tam hrál Hložek, který ale může stejně dobře hrát napravo nebo na podhrotu). Není ještě tak starý, že by u něj podstatné zlepšení oproti současné formě už bylo nepravděpodobné. Kdyby se mu ale nepodařilo ve Spartě propad výkonnosti zvrátit, pak by autor měl pravdu, že by to byly vyhozené nemalé peníze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Souček dvěma góly posunul West Ham do nejlepší čtveřice Premier League

West Ham potvrdil výbornou formu a po výhře 3:2 poskočil na čtvrté místo tabulky Premier League. Dvěma góly ke skvělému výsledku přispěl Tomáš Souček, dobrý výkon podal i Vladimír Coufal.

Tuchel novým koučem Chelsea! Je to jeden z nejlepších trenérů v Evropě, věří v Londýně

Ještě před oficiálním oznámením konce Franka Lamparda se mluvilo o tom, že by jej měl nahradit bývalý kouč PSG. Tak se také nakonec stalo. Thomas Tuchel podepsal v Londýně kontrakt na 18 měsíců s možností dalšího prodloužení.

Příběh nenaplněného talentu Jana Klimenta

Jak dokáže jeden zápas ovlivnit budoucí kariéru talentovaného fotbalisty, o tom by mohl vyprávět útočník Slovácka Jan Kliment. Bývalý reprezentant měl mít ve své dráze profesionálního fotbalisty nakročeno hodně vysoko.