Spojte se s námi


Fotbal

Kylian Mbappé přiznává, že na Euru selhal: Je na čem pracovat. Doktor mi řekl, ať si dělám, co chci. Chtěl jsem být mistrem Evropy…

Francie v pondělí večer skončila svou pouť na letošním mistrovství Evropy. Stopku jí vystavilo Španělsko. Hvězdný Kylian Mbappé zůstal ve stínu teprve 16letého Lamine Yamala a hořce kouše zklamání. Sebereflexe mu ale nechybí. V rozhovoru přiznal, že selhal.

Publikováno

dne

Francie v pondělí večer skončila svou pouť na letošním mistrovství Evropy. Stopku jí vystavilo Španělsko. Hvězdný Kylian Mbappé zůstal ve stínu teprve 16letého Lamine Yamala a hořce kouše zklamání. Sebereflexe mu ale nechybí. V rozhovoru přiznal, že selhal.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Francie skončila na Euru v semifinále
  • Kylian Mbappé na turnaji nezazářil
  • Po vypadnutí neskrýval zklamání

Svěřenci Didiera Deschampse mají mistrovství Evropy za sebou. V úterý večer je z turnaje vyprovodilo Španělsko, které hrálo celý šampionát skvěle a bavilo fanoušky atraktivním fotbalem. Bylo teda pravým opakem Francie, který možná měla o něco zvučnější jména, přesto nudila.

Sám trenér na kritiku předváděné hry reagoval slovy, že se stačí na zápasy jeho týmu nedívat. Inu, už nemusí, protože je Francie mimo hru. Nutno ale zmínit, že proti Španělsku předvedla dosud nejlepší výkon na turnaji, jednalo se krásný zápas ve vysokém tempu.

Největší francouzské eso, Kylian Mbappé, ovšem zůstalo ve stínu 16leté senzace Barcelony a španělské reprezentace. Lamine Yamal předvedl fenomenální výkon. Poté, co už na Euru posbíral několik rekordů a na další ještě může útočit, se stal nejmladším střelcem v historii mistrovství Evropy.

Yamal totiž vstřelil nádherný gól. I Mbappé měl své momenty, zůstal ale na jediné asistenci. Celý turnaj tak končí s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí. Svou jedinou trefu si připsal z penalty.

Nová posila Realu Madrid se však za nic neschovává. V rozhovoru po vypadnutí upřímně uznává, že byl turnaj selháním.

Kylian Mbappé promluvil o selhání

„Španělsko hrálo lépe než my. Dostali jsme dva rychlé góly. Ve druhé půli jsme sice měli šance se vrátit do zápasu, jenže jsme je nevyužili,“ nechal se slyšet po zápase pochopitelně zklamaný Kylian Mbappé.

„Moje Euro bylo selhání. Chtěl jsem, abychom byli mistři Evropy. Nejsme jimi. To je fotbal. Byl to dlouhý rok. Dám si volno, pojedu na dovolenou, to mi prospěje. Nesmíme fotbal tolik komplikovat. Buď jste dobří, nebo nejste. Já nebyl dost dobrý a teď letíme domů. Je to jednoduché. Musím si odpočinout, poté mě čeká nová životní kapitola,“ cituje jej server beIN Sports.

Mimochodem právě proti Španělsku předvedl sám Mbappé slušný výkon. Střelecky se mu nedařilo, ale byl aktivní, dostal se do slibných šancí, byl vidět více než v předešlých zápasech. Hodně se řešilo, nakolik to bylo tím, že konečně hrál bez obličejové masky.

„Rozhodnutí padlo před zápasem. Z té masky jsem byl unavený. Zeptal jsem se doktora, jestli můžu hrát bez ní, a on mi řekl, že si mám dělat, co chci,“ uzavřel téma francouzský fotbalista.

Zdroj: beIN Sports, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.