Spojte se s námi


Evropská liga

Kvíz: Máte přehled o českých týmech v evropských pohárech? Otestujte své znalosti z nedávné historie

Ve čtvrtek se opět vrací evropské poháry pro tři české týmy. Nás ale tentokrát nezajímá současnost, nýbrž minulost. V ní jsme totiž byli svědky několika zajímavých výsledků, na které někteří vzpomínají rádi a jiní zase nikoliv. Jaký máte přehled vy? Otestujte své znalosti ve kvízu.

Publikováno

dne

Ve čtvrtek se opět vrací evropské poháry pro tři české týmy. Nás ale tentokrát nezajímá současnost, nýbrž minulost. V ní jsme totiž byli svědky několika zajímavých výsledků, na které někteří vzpomínají rádi a jiní zase nikoliv. Jaký máte přehled vy? Otestujte své znalosti ve kvízu.

Podzimní část evropských pohárů hrají tři české týmy. Skupinu Evropské ligy si vybojovala Sparta se Slavií, Viktoria Plzeň zase Evropskou konferenční ligu, navíc ve skupině dosud neztratila jediný bod a má jistotu jarní části.

V historii ale rozhodně nejsou tři týmy ve skupinové fázi zvykem. A právě proto je tady dnešní kvíz, ve kterém si otestujete znalosti z prostředí evropských pohárů se zaměřením na české týmy.

V deseti otázkách vás čeká mnohdy náročné přemýšlení, ale na výběr budete mít vždy čtyři možnosti, a tak si můžete pomoci vylučovací metodou. Počet zodpovědných otázek nám poté napište do komentářů.

Kvíz

Na kvíz máte 10 minut, což je minuta na každou z otázek. Čas tak rozhodně nebude vaším nepřítelem. Kdo ale přeci jen nebude tušit, může využít některou z nápověd.

V sezoně 2020/21 hrály skupinovou fázi tři celky, avšak nikoliv jeden z velké trojky. Ve druhé otázce můžeme pomoci pouze tím, že daný celek aktuálně vede svou ligovou soutěž.

Slavia v minulé sezoně byla blízko vypadnutí, nakonec ale zápas dostala do prodloužení, kde v poslední možné situaci vstřelil gól hráč, který v klubu i nadále působí.

Sigma Olomouc taktéž hrála evropské poháry, ve stejném ročníku Slavia vyhrávala zápas za zápasem a v Evropské lize padla až s Chelsea. Další otázka se jí týká přímo, proti týmu z Gibraltaru si pořádně zastřílala a jeden ze zápasů vyhrála 7:0.

Sparta poměrně často naráží na týmy z Itálie. V poslední době tomu tak není, avšak můžeme pamatovat na tehdější klání, kterého se bohužel nemohli zúčastnit fanoušci, pro které by to byl jinak krásný výjezd na legendární stadion.

Zlín tehdy ve skupině narazil na tým z Ruska i Dánska. To vám tedy dvě možnosti rovnou ubírá. Sparta mnohdy vypadla hned v první možný zápas. V tehdější sezoně udělal zbytečnou penaltu Uroš Radakovič proti týmu, který je ze stejné země jako on.

Baník Ostrava hrál evropské poháry před takovou dobou, že si to spousta fanoušků nemá šanci pamatovat. Stalo se tomu tak v sezoně, kdy Plzeň poprvé získala titul. Vše zakončuje Jablonec, ten se tehdy utkal se stejným týmem, jako tento rok Sparta.

Zdroj: Wikipedia, Sporcle

Reklama

Oblíbené