Spojte se s námi


Fortuna liga

Kúdela stále není fit! Kdo ze slávistů nastoupí proti Haifě na stoperu?

Jindřich Trpišovský doufal, že před utkáním s Maccabi Haifou přijde pozitivní zpráva v podobě uzdravení klíčového muže Ondřeje Kúdely. To se ale neděje, Slavia tak do Izraele opět jede s nejistou stoperskou dvojicí.

Publikováno

dne

Jindřich Trpišovský doufal, že před utkáním s Maccabi Haifou přijde pozitivní zpráva v podobě uzdravení klíčového muže Ondřeje Kúdely. To se ale neděje, Slavia tak do Izraele opět jede s nejistou stoperskou dvojicí.

Sedm týdnů už je Kúdela na marodce. Po zranění v Karviné je stále v péči fyzioterapeutů a jeho stav se nelepší. Původní třítýdnová prognóza se tak nepříjemně prodlužuje.

A to zrovna v nejhorší možný moment. Absence Kúdely je pro Slavii velkou ztrátou i normálně, jenže teď trpí na stoperském postu naprostým nedostatkem. V jednu chvíli nebyl k dispozici ani jeden stoper, teď se uschopnil Taras Kačaraba, který se s maskou vrátil mnohem dříve, než by měl.

Stopera už si zkusil Kačaraba, Holeš, Ousou, Hromada, Samek, Traoré, Masopust, Bah. A Trpišovský doufá, že v Izraeli nebude muset opět improvizovat.

Nastoupit by měl opět Kačaraba, vedle něj je otazník Ousou. Ne snad, že by se ještě nevzpamatoval z červené karty z derby, ale na srazu švédské jednadvacítky si přivodil lehčí zranění. Do Izraele ovšem odletěl a pokud se bude cítit fit, nastoupí vedle ukrajinského parťáka.

Jenže pokud by nebyl k dispozici, byl by to velký problém. Kúdela do Izraele ani neodletěl, stále zraněný je i Holeš, Hromada si také přivodil zranění a navíc není ani na soupisce pro Evropskou ligu.

Proti Liberci dohrával na této pozici po vystřídání Hromady Bah, na pravém beku jej zaskočil Ekpai. Nutno ovšem říct, že to je hodně ofenzivní varianta, Bah totiž místy vypadal, jakoby úplně zapomněl, že hraje na stoperu a stále vyrážel podporovat útok.

Pokud by ale na této pozici hrál od začátku, jistě by se pohyboval pozičně úplně jinak. Slavia by však přišla o jeho výpady na pravé straně, dánský fotbalista je nyní ve skvělé formě.

Další možností je Daniel Samek. 17letý defenzivní záložník na této pozici v dorostu občas nastoupil, je tak možností i pro realizační tým Jindřicha Trpišovského.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené