Spojte se s námi

Evropská liga

Krejčí před Arisem: Jsme dobře připraveni! Důležité budou všechny zápasy ve skupině, míní kapitán Sparty

Fotbalisté pražské Sparty ve čtvrtek odehrají první utkání v rámci základní skupiny Evropské ligy, když na Letné přivítají Aris Limassol. Jak se k nadcházejícímu klání vyjádřil kapitán Pražanů Ladislav Krejčí?

Publikováno

dne

Fotbalisté pražské Sparty ve čtvrtek odehrají první utkání v rámci základní skupiny Evropské ligy, když na Letné přivítají Aris Limassol. Jak se k nadcházejícímu klání vyjádřil kapitán Pražanů Ladislav Krejčí?

Sparta Praha spadla do Evropské ligy poté, co byla Kodaní vyřazena z předkola Ligy mistrů. Svěřenci Briana Priskeho tak měli za jasný cíl kvalifikovat se alespoň do základních skupin Evropské ligy, což se podařilo.

Letenští v předkole narazili na velice těžkého soupeře, konkrétně Dinamo Záhřeb. Na půdě chorvatského celku Sparta sice prohrála 1:3, doma ale dokázala vývoj celého dvojzápasu otočit ve svůj prospěch.

Sparta na Letné porazila Dinamo 4:1 a postoupila tak do základní skupiny C Evropské ligy. V ní narazí na Rangers, Betis a Aris Limassol.

A právě ve čtvrtek večer, proti současnému lídrovi kyperské nejvyšší soutěže, odstartuje své účinkování ve skupině.

Aris odstartoval do nového ročníku Cyta Championship velmi dobře, když na úvod porazili AEK Larnaku 2:0, poté také Doxu 2:1, na půdě Zakakiou zvítězil dokonce 5:0. V dosud posledním čtvrtém kole ovšem doma remizovali 1:1 s Paphosem.

Jsme dobře připraveni! Důležité budou všechny zápasy

Celek z Limassolu hraje rychlý a efektivní fotbal, což ví i kapitán Sparty Ladislav Krejčí. Podle jeho slov se pochopitelně přesně na tohle připravovali. A reagoval také na to, že Sparta hraje co do ofenzivní části hry jinak doma a venku.

„Samozřejmě víme jak o individuálních kvalitách tady tohoto aspektu určitých hráčů, tak i o jejich taktice, jak využívají přechodovou fázi. Věřím, že jsme na ně dobře připraveni a že to ve čtvrtek zvládneme,“ řekl Krejčí na tiskové konferenci.

„Naši domácí sílu vnímáme. Ať už naše výkony, tak i podporu fanoušků. Výsledkově i herně to jde vidět, takže doufám, že i venku budeme náš herní obraz zlepšovat, aby se to přibližovalo tomu, co předvádíme doma. Domácí zápasy pro nás určitě budou příjemnější, ale klíčové pro postup do další fáze budou samozřejmě i venkovní zápasy,“ uvedl kapitán Sparty.

„Pro mě osobně jsou důležité všechny zápasy ve skupině. Je jedno, jestli je to start, nebo konec. Celkově to okno až do říjnové reprezentační přestávky je pro nás strašně důležité a chceme ho zvládnout,“ dodal závěrem Krejčí.

Zdroj: UEFA, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené