Spojte se s námi


Chance Liga

Krejčí oficiálně novým hráčem Girony! Kapitán Sparty se stal nejdražší posilou klubu, na jak dlouho podepsal?

Už žádné spekulace ani dohady, nyní je vše oficiálně potvrzeno. Ladislav Krejčí definitivně opouští pražskou Spartu, když kompletně dokončil svůj přestup do Girony. Se španělským klubem a překvapením uplynulého ročníku LaLigy podepsal smlouvu na pět let.

Publikováno

dne

Už žádné spekulace ani dohady, nyní je vše oficiálně potvrzeno. Ladislav Krejčí definitivně opouští pražskou Spartu, když kompletně dokončil svůj přestup do Girony. Se španělským klubem a překvapením uplynulého ročníku LaLigy podepsal smlouvu na pět let.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ladislav Krejčí přišel do Sparty z druholigové Zbrojovky Brno a během svého angažmá pozvedl nad hlavu dva ligové tituly a dva poháry. V posledních letech byl navíc kapitánem týmu.

Fanouškům dal slib, že dokud titul nevrátí na Letnou, klub neopustí. Svůj slib splnil a dokonce jej zdvojnásobil, navíc v zimě dostal příslib letního odchodu, tudíž se při střídání v posledním zápase s fanoušky rozloučil.

Když totiž velmi pomalu odcházel za čáru směrem k lavičce Sparty a v očích měl slzy, každý měl v tu chvíli jasno. Krejčí v tomto přestupovém okně úřadujícího mistra Fortuna ligy opustí. Pouze nebylo jasno o tom, kde dnes již bývalý kapitán Sparty přestoupí a za kolik.

V poslední době se ale začaly šířit informace o jeho přestupu do Girony, která o něj měla zájem už v zimě. Ve čtvrtek se pak Krejčí nepřipojil ke zbytku českého týmu a neabsolvoval s ním čtvrteční program. Místo toho finalizoval svůj přestup právě do Girony.

Příjemné překvapení uplynulého ročníku LaLigy pak tento transfer potvrdilo v pátek odpoledne, když Krejčího představilo jako oficiální letní posilu.

Krejčí oficiálně posilou Girony

„Zdravím všechny. Jmenuji se Ladislav Krejčí a jsem připraven tvořit s Gironou historii,“ řekl Krejčí při oficiálním představení výše.

Nutno dodat, Krejčí podepsal v Gironě smlouvu na pět let. Katalánský klub za něj měl do Prahy poslat 12 milionů eur (zhruba 300 milionů korun).

Krejčí se tak stal nejdražší posilou v historii klubu, přičemž dosavadním rekordmanem byl v tomto ohledu Arťom Dovbyk. Za tohoto ukrajinského forvarda Girona zaplatila osm milionů eur. Zároveň se po Tomáši Rosickém a Adamu Hložkovi jedná o třetí nejdražší přestup ze Sparty.

Zdroj: Girona FC, AC Sparta Praha, Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.