Spojte se s námi


Bojové sporty

Krásné gesto fair play! Macek zná soupeře pro titulovou bitvu, Bledá opět vyhrála. Jak vypadala prelims karta na Štvanici?

Filip Macek již zná svého soupeře, s nímž se utká o titul bantamové váhy Oktagonu. Bude jím Farid Basharat, který si poradil s Jannem Elonenem-Kulmalou. Jak jinak dopadly zápasy prelims karty na Štvanici, kde se konal turnaj OKTAGON 26?

Publikováno

dne

Filip Macek již zná svého soupeře, s nímž se utká o titul bantamové váhy Oktagonu. Bude jím Farid Basharat, který si poradil s Jannem Elonenem-Kulmalou. Jak jinak dopadly zápasy prelims karty na Štvanici, kde se konal turnaj OKTAGON 26?

Hlavní zápas prelims karty obstarali Farid Basharat a Janne Elonen-Kulmala. Dovršili tak pyramidu, která měla určit účastníky titulového zápasu bantamové váhy Oktagonu.

Doposud bylo jisté, že se o titul porve Filip Macek, který porazil Lucu Iovineho, nyní už zná i svého soupeře. Tím se stane Farid Basharat, který celý zápas dokázal dominovat nad svým finským soupeřem.

Ve třetím kole jej donutil škrcením odklepat hned dvakrát. Poprvé to rozhodčí nezaznamenal a tak Kulmala svému soupeři řekl, že ho má opět chytit tak, jak jej držel, a skutečně se tak stalo. Druhé odklepání již rozhodčímu neuniklo.

V pozápasovém rozhovoru to potvrdil sám Basharat, který prozradil, že se sice snažil svého soupeře nenávidět, ale že to zkrátka nejde. Už prý jen kvůli jeho rybím botám, kterými si ostatně získal i zdejší fanoušky.

Filip Macek se poté nechal slyšet, že je čas, aby zalezl do gymu a až do zápasu z něj nevycházel. Je si vědom velkých kvalit Basharata a zdá se, že se v titulovém zápase máme rozhodně na co těšit!

Úvodní karta turnaje OKTAGON 26 však nabídla i jiné zajímavé zápasy. Celý galavečer zahájil vítězstvím Daniel Škvor, který vyhrál v prvním kole na TKO nad Ilyou Lupinovem.

U zmíněného zápasu se však velice řeší nelegální úder kolenem, který Lupinov od Škvora inkasoval, přičemž Lupinovem to zcela jasně otřáslo. Škvorovi sice byl odečten bod, nicméně to na výsledku nic nezměnilo.

Následovaly dva souboje, které skončily na body. V tom prvním porazil Dawid Kareta po vcelku dominantním výkonu Petera Gabala, v druhém Ondřej Raška vyhrál nad Danielem Brunclíkem.

Magdaléna Šormová následně dopřála Chiaře Pencové první předčasné ukončení zápasu v profesionální kariéře, když ji vteřinu před koncem prvního kola donutila odklepat.

Vítěznou premiéru v Oktagonu si užil Felix Klinkhammer, který dokázal celý zápas dominovat nad Anatolyem Tarasenkem. Vyhrál však až na body. Nutno zmínit, že poprvé v kariéře neskončil jeho zápas v prvním kole.

Pořádně pak fanoušky před hlavním zápasem prelims karty nažhavila talentovaná Tereza Bledá. Ta se postavila proti mnohem zkušenější soupeřce a dokázala ji na submisi ukončit těsně před koncem prvního kola.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.