Spojte se s námi


Bundesliga

Kouč Hecking po sezoně skončí na lavičce Mönchengladbachu

Publikováno

dne

Ve středu sportovní ředitel Borussie Mönchengladbach oznámil, že kouč Dieter Hecking nebude po sezoně s týmem pokračovat. Klub totiž v létě mají čekat velké změny.

Pětačtyřicetiletý německý kouč nastoupil do Gladbachu v prosinci roku 2016. V klubu zatím odtrénoval 92 utkání, z nichž 40 vyhrál a 30 prohrál. Dvakrát dovedl svůj tým k poměrně solidnímu 9. místu v Bundeslize a nyní se s ním drží dokonce na páté příčce.

Po podzimní části byl dokonce Mönchengladbach překvapivě třetí. Z tohoto místa ovšem pomalu, ale jistě padá. V posledních sedmi utkáních svěřenci Dietera Heckinga totiž vyhráli pouze jednou.

I přesto, že Heckingovi měla smlouva končit až v roce 2020, se s ním sportovní ředitel klubu Max Eberl rozhodl ukončit spolupráci. Na vině však nejsou zcela výkony z posledních týdnů, což naznačuje i fakt, že Hecking zůstane na lavičce Borussie až do konce sezony.

„Mám pocit, že jako klub chceme v létě udělat něco trochu jinak. Potřebujeme restrukturalizovat určité části klubu,“ řekl na tiskové konferenci Eberl a dodal: „Nejsem ale naivní. Nebudu říkat trenérovi, že v létě odejde, aniž bych neměl v hlavě vymyšlenou náhradu. Ještě ovšem nelze nic oznámit.“Nejpravděpodobnějším nástupcem Heckinga by měl být dle spekulací trenér RB Salzburgu Marco Rose.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.