Spojte se s námi


Fortuna liga

Kotalův konec ve Spartě je blízko! Nahradí ho podle všeho bývalý trenér reprezentace

Zatímco loni na jaře a v létě vynášeli sparťanští fanoušci Václava Kotala do nebes, v zimě mu pomalu nemůžou přijít na jméno. Pomalá, neatraktivní a bezzubá hra, Sparta na jaře vůbec nikoho nepřehrála. Není tak divu, že se jedná o trenérské změně.

Publikováno

dne

Zatímco loni na jaře a v létě vynášeli sparťanští fanoušci Václava Kotala do nebes, v zimě mu pomalu nemůžou přijít na jméno. Pomalá, neatraktivní a bezzubá hra, Sparta na jaře vůbec nikoho nepřehrála. Není tak divu, že se jedná o trenérské změně, která by podle zákulisních informací měla být velmi blízko.

Zdroj: sparta.cz

Upocená remíza v Ostravě, utrápená výhra s Opavou, překvapivě namáhavá výhra s Boleslaví a ostudná porážka s Bohemkou. To je jarní resumé Sparty pod vedením Václava Kotala.

Fanoušci vyčítají trenérovi zejména nudný a příliš defenzivní neatraktivní styl. U formátu typu Sparty není možné, aby byla po většinu zápasu přehrávána Opavou či Bohemians.

Příznivcům se nelíbí ani skládání sestavy Václava Kotala. Ten si trvá na rozestavení 3-5-2, dosazuje do něj ale příliš defenzivních hráčů. Naposled proti klokanům nasadil 5 obránců a dva defenzivní záložníky. To skutečně není cesta, jak ovládnout herně fotbalový zápas.

Dle zákulisních informací se tak na Letné chystá třesk. 68letého trenéra by měl nahradit Pavel Vrba, bývalý trenér reprezentace či Viktorie Plzeň.

Rodák z Přerova byl v posledních týdnech často spojován buď se Spartou nebo s návratem do Baníku. Naposledy trénoval bulharský Ludogorec Razgrad, největší úspěchy ale zažil v Plzni.

Sportovní ředitel Tomáš Rosický tak stále nenachází svého vysněného trenéra. Sázka na Václava Jílka zkrachovala po půl sezóně, o něco déle vydržel Václav Kotal. Jak dlouho zůstane ve Spartě Pavel Vrba?

Zdroj: twitter, livesport.cz

Reklama

Oblíbené