Kotal se vyjádřil ke kritice Krejčího a Dočkala. Podržel je?

Trenér Sparty Václav Kotal se v pozápasovém interview vyjádřil na adresu dvou hráčů, kteří prozatím nepodávají zcela přesvědčivé výkony. Popravdě řečeno, oba jsou výrazně za očekáváním nejen trenérského štábu, ale i všech fanoušků letenských.

Zdroj: sparta.cz

Bořek Dočkal by měl být tahounem týmu, měl by uplatnit své zkušenosti získané v zahraničí a vyčnívat nad ostatní hráče v mančaftu. Dvaatřicetiletý rodák z Poděbrad za deset ligových zápasů nastřádal tři góly a tři asistence.

Ladislav Krejčí se před sezónou do Prahy vrátil po ukončení angažmá na Apeninském poloostrově. Za Spartu v letošním ročníku Fortuna ligy osmadvacetiletý levý bek či záložník nastoupil k sedmi zápasům, ve kterých se mu podařilo vstřelit jednu branku a na další dvě nahrál.

Ani jeden ale zatím rozhodně nezáří. To s sebou nese zákonitě kritiku fanoušků.

Po vítězném zápase na Slovácku byl Václav Kotal klubovým PR dotazován i na téma výkonů obou výše zmíněných fotbalistů.

“Já jsem říkal, že terén byl strašně těžký. Pro tvořivé hráče to je vždycky problém. Kontrola míče byla složitá,” začal poněkud zevrubně.

“Chyby dělá každý, ale Dočkal je zkušený hráč. Věřím, že na jeho výkonu nezanechá stopy, že zkazil pár míčů,” doplnil k výkonu středového záložníka se zkušenostmi z Norska, USA či Číny.

Krátce nato přišel dotaz týkající se Ladislava Krejčího: “Přiblížil se Laco Krejčí výkonu, který od něj očekáváte?”

“Já nerad hodnotím hráče z voleje po zápase. Nejdřív se podívám na video. Samozřejmě, že všichni hráči dělají chyby, střídají dobré momenty s horšími. Láďa svým výkonem určitě patřil k lepším hráčům,” vyjádřil se ke Krejčímu v rozhovoru spíše pozitivně než negativně.

Zasloužili by si ostřejší přístup?

Zdroj: sparta.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Ze Sparty na Slovácku někoho pochvalít za hru,nevím snad jen za vítězství. Nikdo nemůže čekat kritiku trenéra svých hráčů veřejně,doufám ,že ale proběhne mezi čtyřma očima. Kritiku všech neurovnáné bez nápadu jen nákopy ,jako v okresním přeboru. Čelůstka? Nu do konce sezony je pomalý a hlavně nepřesný . Co nechápu,že Plavščič nejde někdy od začátku! Kdo hraje zálohu ? Chybí běhavý Sáček nu s Pardubicemi bacha pane Kotal!!!

  • Přesně tak 👍 je to jen namyšlenej frajírek co zabírá místo v kádru bere nezkutečné peníze dělá zle v kabině ( mafie Dočkal Pavelka Krejči st. Čelustka Kozák) !! T.Rosický jimi zasvinil kádr a kabinu a měl by jíd ze Sparty tak jako celá ta Dočkalova klika nejlépe k 31.12. 2020 !!

 2. DOCKAL behavy SACEK taky neni ale co takovy VIZEK ? To je odbornik . Cokoli se vTv sustne okamzite to komentuje jak to ma pokracovat hlavne aby se ten jeho ZETACEK dostal do fotbalu az nahoru A jakej to byl v DUKLE komous!

 3. Trenér ty hráče vidí, jak pracují a vypadají při tréninku. Podle toho musí poznat, jestli hráč má výkonnost, ale nedaří se mu jí prodat v zápase (pak ho může podržet) nebo jestli jí nemá (a vyřadit ho ze sestavy).

 4. Opět jsme mohli vidět hru ufňukaného Dočkala a bezvýrazného Krejčího.Oba svými výkony by možná zazářili v nějakém zápase okresního přeboru.V mužstvu Sparty spíš sklízeji posměch.
  Doufejme,že to postřehne i trener a brzy je přeřadí tam,kam patří,to jest do rezervy Sparty.

  • To neudělá protože zmetek Dočkal je bohužel velmi za dobře s Křetinskym a T.Roickym ☹ Všude jinde by Dočkala dávno kopli do prdele jen ve Spartě si ho drží a ještě tomu to zmr…. připravují další “trafiku” ve Spartě po ukončení kariery aby ji zasvinili ještě více o dalšího zmr.. v nějaké funkci !!

  • Pro ne sparťany je dobře že st. Krejčí a Dočkal hrají,jen ať tam borci zůstanou co nejdéle

 5. Pane Kotal vidíte že hráč uš prosté na to nemá hrát za spartu.a přesto je základní sestavé kapitán jméno psát nemusím kdo fandí sparté a trošku rozumí fotdbalu tak ví. Jak to je.Radeji bych odstoupil jako trener.když nemáte žádný respekt.

 6. Jediné co si oba zaslouží je kopnout do prdele i s bratřičkama Rosických kteří natahali do kádru x pruměráku vysloužilcu a hráču o kterých věděli že jsou dlouhodobě těžce zranění nebo že mají opakující zdravotní problémy !! Kdyby byl pan Kotal frajer trener tak nepřipustí zaplevení kabiny Pavelkou Krejčim st. Čelustkou a Dočkala s dalšimi tragedy Hanouskem Lischkou Kozákem by již dávno vykopl ze Sparty !

 7. Může mi někdo říct proč o Dočkala, Krejčího a další zahraniční vysloužilce jinde není a nebyl zájem. Jenom samaritani ze Sparty je vzali. Krejčí se v Itálii vůbec neprosadil. Trenér je sice v tréninku vidí ale v zápase má před očima tmu. Jinak přece nemůže nechá nemohouciho Dočkala a Další vysloužilce hrát celí zápas. Všechny mladíky kteří se dobře ukazují posadí na zadek. Všude ve světě se dává příležitost talentům a ne pomalím a neperspektivnich. Pan Kotal sice pomohl Spartě z průšvihu ale teď mi připadá že po hodnocení po zápase že sebe dělá šaška.

 8. Trenér musí hrát s těmi, co má. Nejde jen tak vyměnit hráče, kteří jsou pod víceletou smlouvou a mají nějaký plat, a když se podíváte, kdo tam nyní je a není zraněný, tak jiné možnosti moc nejsou. Karabec nebo Souček místo Dočkala? To je nesmysl.
  a Plavšič sorry jako, umí se motat s balonem, ale není to hráč do tahu. Stejně jako DMK, jsou to hračičkové, umí kličkovat, ale proti tvrdým urostlým obráncům se ne vždy neprosadí. Navíc nejsou schopní bránit, což je kurva potřeba. Dočkal se třeba vrací zpátky zodpovědně

  • Dočkal se třeba vrací zpátky zodpovědně 😁😁😁😁😁😁😁 Buď jste neviděl ani 1 podzimní Dočkaluv zápas nebo jste jeho přibuzný a obhájce !! Lempl Dočkal neumí nechce zrychlit svuj líný krok ani při utoku Sparty natož při vracení zpět a bránění ten obranu jen stínuje !!

 9. O tom že jsou pod smlouvou to platí pouze ve Spartě. Podívejte se na několika mnohem dražšího Ozila v Arsenalu mnoho další. To že se Dočkal pomalu a lezerne se vrací a že na Slovácku dal jedinou přihrávku je opravdu nepostradatelný. A to že mladíci předvedli mnohem a mnohem lepší fotbal než ty všude jinde nepotřebný vysloužilce. Co chce Sparta třeba příští sezónu s těma vyslouzilcema zase hrát druhé nebo až páté housle. Přitom má velice dobré mladíky. Kdy jinde jim dávat příležitost než teď. Přece si nikdo neumí představit že mají ještě letos na Mistra. Ale měli by sepripravit nabudoucnost. Ač více jak 60 léty Sparťan tak musím ač nerad smeknout před Slavií jak oni začali pracovat.

  • Před Slávií bych moc nesmekal. Bůh ví, co nám Čínští majitelé a pan Tvrdolín ještě předvedou.:-)
   A ač nejsem “Sparťan”, házet flintu do žita nelze!!! Bodová ztráta není velká, Plzeň je bez Berbra v čoudu, a sešívky nějakou tu “botu” v našem pralese určitě předvedou. To je o nich známo!!!
   Nasadit mladíky, ať jezdí po zadku! Bojují o svoji budoucnost, a že může být sakra hezoučká s tučným kontem!!! To není jako za socíku! Ale i tam se měli oproti běžným lidem zlatě!

 10. Původně jsem chtěl napsat o problémech ve hře Sparty,ale skutečný stav popsal věrohodně p.Rudolf přede mnou. Proto se k jeho článku dovolím připojit. Za 66roku fandění Spartě je současnost ve hře Sparty jedno velké zklamání a bída již ve výběru trenéra a hráčů.Zkrátka a dobře. Jste nepouřitelní jak celé vedení až po posledního hráče.Je mi to líto. Jinak přeji hodně zdraví a štěstí do Nového roku

 11. Už jednou jsem to zde psal: Tito navrátilci typu Dočkala vědí, že si v Křetíně mohou ještě ke konci kariéry vydělat slušné peníze za málo muziky! Jistě, jsou to prachy Křetínského, ale stejně ho nechápu.
  Copak nevidí, že ho tam jenom dojí? A to nejen hráči!!! Někteří rádoby odborníci se smějí, že si nahrabali na úžasné stáří, a ještě zbyde pro děti a vnuky. A proto tam jsou, nikoliv pro Křetín!!!
  Snad jen Tomáš Rosický to nemá zapotřebí. Ale třeba jeho brácha? Jaký on může být přínosem?:-)))
  A to, že byl Tomáš Rosický bezesporu vynikající hráč, neznamená, že mu to půjde i v dnešní funkci.
  Možná je moc slušný, a ty žraloci okolo něj toho zneužívají. Nevím.
  Ale když se mě nedaří s “mazákama” v sestavě, tak dám šanci mladým odchovancům!
  Pan Hřebík se chlubí jak jim to jde!!! Nebo také jen dojí?:-)))

 12. Kotal má evidentně strach Dočkala kritizovat,protože se bojí ,že by se Dočkal postaral o jeho vyhazov.Nechápu,čím si ten “lenochod” Dočkal vydobyl takovou pozici ve Spartě,svými výkony určitě ne.Čelůstka s Krejčím st. mají sotva na druhou ligu.Něco opravdu smrdí “ve státě sparťanském”.

  • Křetinský na Dočkala trpí protože na n Sparta vydělala při prodeji do Číny 270 mil. Kč a bohužel má Dočkal omotaného kolem prstu i mamánka T.Rosického tak že starý Venca Kotal byť věřim že by ho kopnul rád do prdele tak jako Krejčiho st. ale nemuže !! Vidí to celá fotbalová veřejnost že Dočkal Krejčí st. Pavelka Čelustka se přišli do Sparty jen “vyprdět” nikde jinde v cizině je nechtějí což je jasné protože kvalitu na zahraniční angažmá mají tak maximalně na Maďarskou ligu za 12 tis. Euro měsičně !

 13. no, nebyl bych tak moc kritický k vyjádření kotala pro media, tam nemůže být až tak moc kritický…
  pokud vedle to toho proběhla interní dskuse se zmíněnými hráči, doporučen kondiční trener, nastaveny požadavky, tak je vše ok. pokud ti šneci musí splnit limit, třeba uběhnout 100m za 15s,
  a v případě nesplnění si musí nové hledat angažmá, tak proč ne ???

 14. Dočkal, umí krásně plivat. Kdy ho televize zabere, tak plive. V Japonsku se nechyt, v USA to samé ,až ve SPARTĚ je lidr.Hlavně ho chválí tel. komentátoři, jim se libí jak je zkušený.

 15. Nahodou pan Dockal kdyz nastupuju k zapasu je vzdy vzorne nacesany s fodbalem je to horsi ale je pravda ze tv. komentatori se snazi namluvit jak je nepostradatelny.A co se tyka Krejciho to je vysmech jeste vetsi ja osobne si myslim ze ti borci z B muzstva jsou vetsim prinosem nez tihle dva hraci. karel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.