Spojte se s námi


Fortuna liga

Kotal nakonec zůstává! Návrat legendárního kouče na ligovou scénu se tak nekoná

Václav Kotal ustál tlak, který byl na něj v posledních dnech vyvíjen, a pokračuje v pozici hlavního trenéra Hradce Králové. Votroky tak nakonec nepřevezme někdejší kouč Sparty či Teplic, jak se spekulovalo.

Publikováno

dne

Václav Kotal ustál tlak, který byl na něj v posledních dnech vyvíjen, a pokračuje v pozici hlavního trenéra Hradce Králové. Votroky tak nakonec nepřevezme někdejší kouč Sparty či Teplic, jak se spekulovalo.

Hradec Králové má po třech zápasech jarní části ligového ročníku na svém kontě tři body za stejný počet remíz. V tabulce aktuálně okupuje dvanáctou pozici s třiadvaceti získanými body.

To rozhodně není něco, z čeho by Votroci jásali. Začalo se proto šuškat, že by z jejich trenérské lavice mohl být odvolán zkušený kouč Václav Kotal. K tomu však, alespoň prozatím, nedojde.

Kotalovi byla vyslovena důvěra vedení a ostřílený trenér, jenž v minulosti koučoval pražskou Spartu, Viktorii Žižkov, Jablonec nebo brněnskou Zbrojovku, tak pokračuje ve funkci.

„FC Hradec Králové zaznamenal v průběhu týdne spekulace v mediálním prostoru, které napovídaly tomu, že by hlavní trenér Votroků mohl být ze své funkce odvolán. Tato informace se nezakládá na pravdě, vedení klubu o takovém kroku neuvažovalo,“ zaznělo na tiskové konferenci východočeského klubu.

Kotal zůstává, Ščasný s Horejšem zůstávají bez angažmá

Kotala podle některých spekulací mohl na královehradecké střídačce nahradit Zdeněk Ščasný. Legendární kouč, který dříve stejně jako Kotal vedl Spartu a Žižkov, ale také třeba Teplice.

Pro Ščasného se mohlo jednat o návrat k trenérskému kormidlu, které naposledy ve svých rukou třímal v roce 2019, než opustil zmíněnou Spartu Praha. Zatím se ale tento návrat nekoná.

Ščasný byl dříve spojován i českou reprezentací, když od válu odešel Jaroslav Šilhavý. Nakonec ovšem nepatřil mezi favority a národní tým převzal jiný zkušený mazák Ivan Hašek.

Dalším trenérem, jenž byl spojován s případným nahrazením Kotala u Votroků, pak byl někdejší lodivod Jablonce či Českých Budějovic, progresivní kouč David Horejš.

Zdroj: FC Hradec Králové

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.