Spojte se s námi


Fortuna liga

Konečně úspěšná a kompletní příprava Slavie! Vzácnost? V posledních letech tomu tak nebylo

Slavia v 19:00 na tiskové konferenci představí plány do nové sezóny i nové dresy, po dlouhé době tak učiní s pocitem, že se jí letní příprava skutečně povedla. V čem byla dvě letní soustředění rozdílná oproti těm v posledních letem?

Publikováno

dne

Slavia v 19:00 na tiskové konferenci představí plány do nové sezóny i nové dresy, po dlouhé době tak učiní s pocitem, že se jí letní příprava skutečně povedla. V čem byla dvě letní soustředění rozdílná oproti těm v posledních letem?

Slavia, respektive hlavně její šéf představenstva Jaroslav Tvrdík, si dlouhodobě stěžuje na krátkou letní pauzu mezi sezónami. Jeho první reakce přišla poté, co tři české kluby v létě 2019 nezvládly třetí předkolo Evropské ligy. Narážel tehdy na nesmyslnost nadstavby.

Slavia sice prošla do skupiny Ligy mistrů, avšak jako jediný český klub hrála poháry a koeficient trpěl.

O rok později byl na vině hlavně covid. Sice se hrála opět baráž, letní pauza však byla více než měsíc a půl dlouhá, tedy dostatečná. Avšak byl tu covid a pozitivní testy několika hráčů na soustředění. I to byl jeden z důvodů, proč Slavia nezvládla play-off o Ligu mistrů s Midtjyllandem.

Dostáváme se do loňské sezóny, jejíž start ovlivnil úspěch české reprezentace na Euru. Tomáš Holeš, Petr Ševčík, Lukáš Masopust a David Zima byli součástí výběru, hned po turnaji šli v podstatě bez odpočinku do letní přípravy a v kvalifikačních zápasech s Ferencvárosem a Legií nepodali zdaleka stoprocentní výkony. A opět se ozvaly ze Slavie hlasy, že je pauza mezi ročníky nepochopitelně malá.

Po třech letech se červenobílí dočkali a mohli si užít klidné a poměrně dlouhé léto. Bez titulu, ale s dovolenkami pro hráče i trenéry a dvěma soustředěními. To první, kondiční, se netýkalo reprezentantů, kteří měli po bojích v Lize národů volno.

Slavia následně na herním kempu sehrála tři přáteláky s bilancí dvou výher a jedné remízy, během kterých do sestavy zakomponovala všechny posily plus talentovaného Mosese Usora z B-týmu.

Do sezóny půjde s velmi širokým, poměrně zdravým a hlavně sehraným týmem. První ostré utkání sehraje v rámci kvalifikace Evropské konferenční ligy, do Fortuna ligy tak půjde už v určitém tempu. A právě liga bude opět hlavní prioritou, vždyť pouze mistr půjde do kvalifikace Ligy mistrů.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.