Spojte se s námi


Fotbal

Konečně! Jakub Jankto vstřelil první gól v sezoně, při oslavě mu spoluhráč uštědřil úder do nosu. Podívejte se na jeho vítěznou trefu

Doby, kdy se řadil mezi velké tuzemské talenty, už je pryč. Jeho reputace je po angažmá v pražské Spartě také mírně narušena. Jakub Jankto však v této sezoně dostal příležitost si ji napravit v dresu italského Cagliari. V neděli konečně vstřelil první gól.

Publikováno

dne

Doby, kdy se řadil mezi velké tuzemské talenty, už je pryč. Jeho reputace je po angažmá v pražské Spartě také mírně narušena. Jakub Jankto však v této sezoně dostal příležitost si ji napravit v dresu italského Cagliari. V neděli konečně vstřelil první gól.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jakub Jankto před lety patřil mezi největší české talenty. V italské Serii A poutal pozornost velkoklubů. V dresech Udinese či Sampdorie Janov si nevedl vůbec špatně, pravidelně byl spojován s přestupy do týmů jako například AC Milán.

Nikdy se to ale nestalo. Místo toho se pětačtyřicetinásobný reprezentant České republiky v roce 2021 rozhodl opustit Itálii a zamířil do španělského Getafe. To se brzy začalo jevit jako nedobrý krok, jelikož univerzální fotbalista dostával málo prostoru a vůbec se nehodil do systému tamního trenéra.

Sezonu 2022/23 strávil na hostování v pražské Spartě, oficiálně s ní získal titul, že by k němu ale nějak zásadně pomohl, to se bohužel říci nedá. Spíše než radost z fotbalu řešil nejrůznější trable. Například zastavení policií a odmítnutí podrobit se zkoušce na drogy a zdravotní zkoušce, navíc jel bez řidičáku, který mu byl dříve zabaven.

Poté už si za letenský celek nezahrál. V českém klubu zaujal víceméně především svým odvážným coming outem, když přiznal, že je gay. Poté, co v pražském týmu skončil, prozradil, že se potýkal s několika problémy.

Bylo otázkou, co bude dát. Nyní již 28letý fotbalista, který měl ještě nedávno zajímavý potenciál, měl rázem pošramocenou reputaci. Svými výkony ve Spartě si navíc o zájemce úplně neřekl. Přesto dostal hozenou rukavici ze zaslíbené Itálie.

Jakub Jankto oživuje kariéru v Itálii

V létě 2023 se Jakub Jankto domluvil s Cagliari na smlouvě do června roku 2025, ta navíc obsahuje opci. Že by to ale měl v italské Serii A lehké, to se říci nedá. Dostal však skvělou šanci restartovat uvadající kariéru. Zbývalo jediné. Chytit šanci za pačesy.

Nedá se říct, že by patřil mezi klíčové hráče svého týmu, ale prostor od legendárního kouče Claudia Ranieriho dostává. Za zmínku ale stojí fakt, že Cagliari bojuje o udržení. Nyní má po 27 kolech 23 bodů a nachází se na 18. pozici, která znamená sestup.

Záchrana ale není nereálná. Naopak. Situace v tabulce je hodně vyrovnaná. Jakub Jankto navíc konečně vstřelil první gól. V důležitější moment se trefit nemohl. Rozhodl totiž zápas s Empoli. Byla to jediná branka v utkání.

Ke dvěma asistencím tedy přidal i přesný zásah a upravil své statistiky. Po gólu ale řešil nepříjemnost. Při oslavě jej spoluhráč trefil ránou do nosu. „Ale to nevadí, radost převažuje. Víc než gól mě těší úspěch týmu, pro který se snažím obětovat všechno,“ cituje vyjádření českého fotbalisty server inFotbal.cz.

Zdroj: Transfermarkt, Twitter, Serie A, inFotbal.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.