Spojte se s námi


Fotbal

Konec raketového vzestupu blanenského fotbalu!

Každá pohádka jednou končí a pro Blansko skončila zřejmě v letošním ročníku. Ambiciózní klub šplhající rok co rok nahoru se zabrzdil.

Publikováno

dne

Každá pohádka jednou končí a pro Blansko skončila zřejmě v letošním ročníku. Ambiciózní klub šplhající rok co rok nahoru se zabrzdil.

Zdroj: Pixabay

Pohádka blanenského fotbalového klubu se začala psát v roce 2004, kdy sloučením ASK Blansko a TJ ČKD Blansko vznikl jednotný tým pod společným názvem FK Blansko. Tento krok měl vést ke zlepšení kvality kopané v malém městečku.

V ročníku 2018/2019 se blanenští fotbalisté dostali do čela divizní tabulky a i samotní hráči netajili touhu postupu do vyšší ligy. Blansko skončilo na první příčce a postoupilo do Moravskoslezské fotbalové ligy.

Hlavním cílem blanenských mužů bylo udržet se v třetí lize a statečně bojovat o záchranu. Jenomže na podzim Blansko ovládlo třetiligovou tabulku a rázem se stalo favoritem na postup!

Vedení klubu změnilo své plány a nechtělo se jen zachránit. Došlo k posílení kádru a začaly přípravy na boj o historický postup do druhé nejvyšší soutěže.

Jarní část soutěže se ovšem kvůli pandemii koronaviru zrušila, moravský klub přesto jako první celek tabulky získal možnost postupu do druhé ligy.

Fotbal v malém městečku začal zajímat také více diváků a blanenský fotbal byl na svém vrcholu. Zimu strávili svěřenci trenéra Oldřicha Machaly na dvanácté pozici druhé ligy. Vedení s výkony nebylo spokojené a zkušeného lodivoda odvolalo.

Novým trenérem Blanska se stal Martin Pulpit s jasnou vizí záchrany druhé ligy. Pod jeho vedením vstoupili blanenští borci úspěšně a vypadalo to, že jsou na dobré cestě k záchraně.

Moravský klub je momentálně na třináctém místě a stále se může teoreticky zachránit. I když by se fotbalisté Blanska zachránili sportovní cestou, druhou nejvyšší soutěž v příštím ročníku hrát z finančních důvodů nebudou!

Klub nepodal žádost o licenci na druhou ligu pro příští sezonu, protože ji není schopen finančně zabezpečit. Nyní vedení klubu usiluje o to, aby se v příští sezoně hrála alespoň třetí nejvyšší soutěž.

Dříve ambiciózní Blansko, které raketově vzestupovalo, je v tuto chvíli nuceno vrátit se z ekonomických důvodů zpět do Moravskoslezské fotbalové ligy, nebo níže.

Zdroj: FK Blansko

Reklama

Oblíbené