Reklama

Konec raketového vzestupu blanenského fotbalu!

Každá pohádka jednou končí a pro Blansko skončila zřejmě v letošním ročníku. Ambiciózní klub šplhající rok co rok nahoru se zabrzdil.

Zdroj: Pixabay

Pohádka blanenského fotbalového klubu se začala psát v roce 2004, kdy sloučením ASK Blansko a TJ ČKD Blansko vznikl jednotný tým pod společným názvem FK Blansko. Tento krok měl vést ke zlepšení kvality kopané v malém městečku.

V ročníku 2018/2019 se blanenští fotbalisté dostali do čela divizní tabulky a i samotní hráči netajili touhu postupu do vyšší ligy. Blansko skončilo na první příčce a postoupilo do Moravskoslezské fotbalové ligy.

Hlavním cílem blanenských mužů bylo udržet se v třetí lize a statečně bojovat o záchranu. Jenomže na podzim Blansko ovládlo třetiligovou tabulku a rázem se stalo favoritem na postup!

Vedení klubu změnilo své plány a nechtělo se jen zachránit. Došlo k posílení kádru a začaly přípravy na boj o historický postup do druhé nejvyšší soutěže.

Jarní část soutěže se ovšem kvůli pandemii koronaviru zrušila, moravský klub přesto jako první celek tabulky získal možnost postupu do druhé ligy.

Fotbal v malém městečku začal zajímat také více diváků a blanenský fotbal byl na svém vrcholu. Zimu strávili svěřenci trenéra Oldřicha Machaly na dvanácté pozici druhé ligy. Vedení s výkony nebylo spokojené a zkušeného lodivoda odvolalo.

Novým trenérem Blanska se stal Martin Pulpit s jasnou vizí záchrany druhé ligy. Pod jeho vedením vstoupili blanenští borci úspěšně a vypadalo to, že jsou na dobré cestě k záchraně.

Moravský klub je momentálně na třináctém místě a stále se může teoreticky zachránit. I když by se fotbalisté Blanska zachránili sportovní cestou, druhou nejvyšší soutěž v příštím ročníku hrát z finančních důvodů nebudou!

Klub nepodal žádost o licenci na druhou ligu pro příští sezonu, protože ji není schopen finančně zabezpečit. Nyní vedení klubu usiluje o to, aby se v příští sezoně hrála alespoň třetí nejvyšší soutěž.

Dříve ambiciózní Blansko, které raketově vzestupovalo, je v tuto chvíli nuceno vrátit se z ekonomických důvodů zpět do Moravskoslezské fotbalové ligy, nebo níže.

Zdroj: FK Blansko

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Díky sestupu Blanska se vrátí na stadion v Drnovicích (o kterém tu nedávno byl článek) alespoň 2. liga, ovšem pod hlavičkou MFK Vyškov (stadion ve Vyškově nesplňuje podmínky pro FNL).
  V MSFL končí Odra Petřkovice kvůli nedohodě s MČ (ztráta tréninkové plochy). Majitel proto prodává třetiligovou licenci do Frýdku-Místku, odkud se naopak dosavadní třetiligový klub stěhuje do Vratimova. MFK Frýdek-Místek tedy v novém ročníku MSFL uvidíme s úplně jinými hráči i funkcionáři.

 2. Nevím,že by Vyškov nemoh hrát 2 ligu doma.Stadion jistě vyhovuje,hrála se tam i 1 liga.A o Blansku jsem slyšel,že nic nevzdávají a po vzoru Bohemky fanoušci a místní odchovanci chtějí 2 ligu udržet.Držím palce.

  • Blansko dneska prohrálo v Třinci, čímž ztratilo šanci se dostat ze sestupového místa. Ta snaha místních fans je k tomu, aby udrželi alespoň MSFL a nedošlo k úplnému zániku klubu.

  • Důvod proč stadion nevyhovuje ve Vyškově je bizardní- šatny D a H jsou příliš blízko u sebe…..

 3. No ,když není podpora od nějakého mecenáše,nebo města těžko se potom udržují hráči se svými platy.Blansko je dost velké městečko a je škoda,že nemají peníze,aby mohli hrát druhou ligu!Myslím,že nebude trvat dlouho a bude je následovat i Líšeň.

  • Pokud je bude i nadále podporovat firma ZKL Líšeň, tak se udrží. To je velký a tradiční podnik (vždyť za komunistů sponzoroval brněnský hokej).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené