Komise rozhodčích rozhodla: Sparta měla kopat penaltu, chyb se dopustili i rozhodčí v zápase Teplic s Baníkem

Komise rozhodčích na zasedání rozluštila chyby v zápasech Sparty s Českými Budějovicemi a Teplic s Baníkem Ostrava. O jakých chybách je řeč?

Zdroj: sparta.cz

První chybu našla komise v utkání pražské Sparty s českobudějovickým Dynamem. Zápas skončil remízou 3:3 a příznivci pražské Sparty byli rozhořčeni neodpískanou penaltou v závěru utkání.

“V nastavené době hry 2. poločasu se rozhodčí Emanuel Marek dopustil chyby, když nenařídil pokutový kop ve prospěch domácího družstva. V této situaci rovněž chyboval VAR Pavel Orel, který měl v dané situaci lépe komunikovat s rozhodčím a měl doporučit přezkum na hrací ploše,” znělo stanovisko komise.

Více chyb bylo dle komise v utkání Teplic s Baníkem Ostrava. “Ve 47. minutě se asistent rozhodčího Petr Caletka dopustil chyby, když poskytl rozhodčímu utkání nesprávnou informaci o místu přestupku hráče domácího družstva. Na základě této informace rozhodčí Pavel Královec nesprávně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo a provinivšímu se hráči udělil ŽK. V této herní situaci měl rozhodčí nařídit přímý volný kop a udělit domácímu hráči červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti.”

Následně udělal chybu i pomezní rozhodčí, který nerozluštil ofsajdové postavení před brankou Teplic. “V 66. minutě se asistent rozhodčího Ivo Nádvorník dopustil chyby, když nesignalizoval ofsajd domácího hráče před dosažením branky domácího družstva.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kouká na to jak husa do flašky a nakonec to stejně rozhodne blbě. To soudcování je už v české lize hrubě tragikomické. Berbr ven!!!

  2. Přestože jsem celý život fanda Sparty,tak já jsem penaltu neviděl,obránce nejprve hlavou zasáhl balon a až poté došlo ke střetu.Fotbal je ale přece kontaktní sport a mně osobně je trapně když spartani chtějí místo toho aby soupeře přehráli vyhrávat diskutabilní penaltou v nastavení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.