Spojte se s námi


Fortuna liga

Komentář: Sparta si pokazila oslavy výročí v typickém stylu! Nechyběla „pomoc“ kotle, individuální chyby i pochybná sestava

Publikováno

dne

Další zpackaný zápas ukázal, že Sparta se ze svých chyb asi jen tak nepoučí. Při divoké remíze 3:3 s Českými Budějovicemi byly k vidění typické nešvary týmu z Letné z této sezony.

Zdroj: sparta.cz

„Hodně jsme to pokazili. Bohužel,“ řekl po utkání odevzdaně kapitán Sparty Martin Frýdek. Oslavy 126. výročí založení nejúspěšnějšího českého fotbalového klubu se opravdu v pátek večer nepovedly. A to mohlo být ještě hůře. Letenští v zápase museli třikrát dotahovat.

První pochybnosti ještě před utkáním vyvolala sestava. Do středu zálohy si totiž trenér Jílek vybral Mandjecka namísto Ladislava Krejčího. Ten sice zářil v reprezentaci U-21 po boku Hložka, avšak ani to nestačilo na základní sestavu. V Jablonci prý nepřesvědčil a za lvíčata nastupoval na pozici stopera.

Václav Jílek ale nakonec možná potřeboval Ladislava Krejčího na hřišti hned dvakrát. Jednou do obrany a jednou do zálohy. Místo toho jej však posadil i s jeho velkou formou na lavičku hned vedla Martina Haška.

Překvapení! První půle kouče údajně zaskočila. Hráčům se nedařilo, nehráli to, co chtěli. Mandjeckovi se také nedařilo. Kdo by to byl před zápasem čekal? Přitom v tréninku vypadal tak dobře…

Nebuďme ale na Jílka už tak zlí. Rozhodnutí trenéra možná nebylo úplně nejšťastnější, ale to vůbec hráče neomlouvá. Navíc, co má trenér dělat s tím, že jeho hráči stále vytváří neuvěřitelné množství hrubých individuálních chyb?

Nechci nic ubírat z výkonu Budějovic, ovšem Sparta svému soupeři góly víceméně darovala. Špatná rozehrávka a následný laxní návrat, Sáček uhýbá ve zdi, Kaya míjí míč. Českým Budějovicím nakonec na tři góly stačí jen tři střely.

„Je to stejná chyba, jako když neproměníme naše vytvořené šance,“ okomentoval největší hrubku Kayi po zápase Frýdek. Ano, má pravdu. A ani tento nešvar se Spartě v pátek nevyhnul. Kdyby Plavščič z ničeho nic v druhé půli parádně nezavěsil, zápas by dopadl asi trochu jinak.

A trochu jinak by možná dopadl i v případě, kdyby fanoušci Sparty z nadšení z třetí vyrovnávací branky nepřerušili na několik okamžiků průběh utkání. Jejich „miláčci“ chtěli zabojovat o všechny tři body, ale nutkání zapálit světlice bylo pro kotel o něco silnější.

„Bylo to nepříjemné. Hned jsem si říkal, že to z pohledu našeho tlaku není dobře. Nacházeli jsme se v nejlepší pasáži v zápase, měli jsme zajímavou standardku, po které mohl padnout další gól,“ stěžoval si Václav Jílek.

Nikdo se asi nesnaží svést vinu na fanoušky, kteří byli jinak po celý zápas skvělí, avšak takové chování prostě klubu nemá šanci pomoct. Nikdy. Někteří jedinci to ale nejsou i po mnoha incidentech stále schopni pochopit. A pravděpodobně už nepochopí. Nikdy…

Ani by to snad nebylo pořádně kolo naší milované FORTUNA:LIGY, kdyby se nemuselo řešit kontroverzní rozhodnutí sudích. Navíc zase na Spartě! Tentokrát je pod drobnohledem veřejnosti možný penaltový zákrok Čoliče z nastaveného času na Kozáka. Bez zbytečných skrupulí se dá říct, že si rozhodčí svůj verdikt obhájí. A obhájil by si ho, i kdyby penaltu zapískal.

Co na to trenér? „Znovu opakuji, že si myslím, že jsme měli dost příležitostí, abychom utkání dotáhli do vítězného konce a nemuseli bychom teď hledat berličku v podobě penaltového zákroku.“ Podobná slova ale asi neslyší fanoušci tuto sezonu poprvé.

Sparta zkrátka na oslavu výročí připomněla, jak to letos na podzim chodí a kam se klub od dob svého založení posunul. Jisté je, že pokud bude opakovat ty samé chyby stále dokola, asi se jen tak kupředu neposune. Minimálně v tabulce ne.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.