Spojte se s námi


Bundesliga

Komentář: Máme s ním plán, prozradil Xabi Alonso! Má Schick šanci prosadit se v rozjeté mašině Leverkusenu a kudy vede případná cesta do základní jedenáctky?

Patrik Schick v nedělním utkání 13. kola Bundesligy proti Dortmundu jen po pár vteřinách pobytu na hřišti asistoval na vyrovnávací branku svého týmu. S výkonem českého reprezentanta byl spokojený i trenér Xabi Alonso. Má ale 27letý útočník šanci prosadit se v rozjetém týmu Leverkusenu?

Publikováno

dne

Patrik Schick v nedělním utkání 13. kola Bundesligy proti Dortmundu jen po pár vteřinách pobytu na hřišti asistoval na vyrovnávací branku svého týmu. S výkonem českého reprezentanta byl spokojený i trenér Xabi Alonso. Má ale 27letý útočník šanci prosadit se v rozjetém týmu Leverkusenu?

Více než rok se Schick trápil se zraněními

Více než rok se Schick trápil s vleklým zraněním. Když už se vrátil zpět k fotbalu, poranil si lýtko a opět dostal od lékařů týmu zápasovou stopku. Nyní je ale zdá se zpět a září parádní formou. Bude ale složité nasednout na rozjetý vlak.

Patrik Schick je konečně zpět! V týdnu se v rámci Evropské ligy trefil po jedenácti minutách na hřišti do sítě švédského Häckenu. Ve včerejším utkání proti Dortmundu pak stačilo českému reprezentantu pár vteřin k tomu, aby prvním dotekem s míčem asistoval na vyrovnávací branku svého týmu.

Přestože se zapsal do zápasových statistik již ve druhém zápase po sobě, nepředpokládá se, že by se vrátil do základní sestavy. Tým Xabiho Alonsa totiž šlape jako hodinky a na hrotu řádí Victor Boniface.

Na hrotu řádí Nigérijec Boniface

Leverkusen zažívá snovou sezónu. Během ní zatím neochutnal hořkost porážky a není tak divu, že vládne domácí Bundeslize. Předčasně si zařídil i postup do vyřazovací fáze Evropské ligy.

Právě velkou měrou se na skvělých výsledcích podílí nigérijský forvard. Ten v letošní sezóně hýří úžasnými čísly. Vždyť v dosavadních 19 zápasech ve všech soutěžích vstřelil 13 branek, k nimž přidal 6 asistencí.

Po zápase s Dortmundem ale přece jen Xabi Alonso ocenil výkony českého reprezentanta. „S Patrikem máme plán, až bude stoprocentně fit,“ řekl na pozápasové tiskovce. „Jeho dnešní asistence byla velmi důležitá, stejně jako jeho gól proti Häckenu.“ Dostane tak český útočník více šancí?

Kudy vede cesta do základní sestavy?

Přes Boniface pravděpodobně cesta nevede, ledaže by trenér měnil taktické rozestavení, k čemuž v současné době nemá důvod. Španělský stratég by ale mohl najít místo pro Schicka v jeho sestavě i bez změny rozestavení.

Bývalý trenér AS Řím Eusebio Di Francesco zkoušel před lety českého útočníka v křídelních prostorech. Když vezmeme v potaz Schickovu levačku a cit pro hru, mohla by jeho cesta do základní jedenáctky vést právě tudy.

V systému 3-4-2-1 totiž zprava pod Bonifacem hraje německý záložník Jonas Hofmann. Ten měl sice povedený start do nové sezóny, když patřil pravidelně k nejlepším hráčům týmu. V posledních týdnech ale začaly jeho výkony stagnovat, a to by mohla být šance právě pro Patrika Schicka.

Každopádně bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet jeho začleňování do sestavy Leverkusenu. Pokud bude v podobných výkonech pokračovat, Alonso bude mít při výběru sestavy pořádně zamotanou hlavu.

Zdroj: Bundesliga, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené