Kolik peněz vydělali v roce 2020 Messi a Ronaldo?

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo jsou považováni za nejlepší hráče novodobé historie fotbalu. Na kolik peněz si nejlépe placení fotbalisté přišli za rok 2020?

Zdroj: fcbarcelona.com

Lionel Messi

Argentinský talisman si za dobu svého působení v Barceloně vydělal hned na několik životů dopředu a je jedním z nejvíce vydělávajících sportovců na světě.

Messi se stal nejlépe placeným fotbalistou v listopadu 2017, kdy na Camp Nou prodloužil smlouvu do roku 2021.

Díky ní si během těchto 4 let přijde na 103 milionů euro a jeho fotbalová smlouva je v současnosti z finančního hlediska bezkonkurenční.

Velký vliv měl i odchod Brazilce Neymara do PSG. Díky němu do katalánské kasičky přiteklo neskutečné množství peněz a tak si Argentincovi finanční nároky mohl klub dovolit.

Pochopitelně Messiho smlouva není jediným zdrojem jeho peněz. Důležitou roli zde zastává i sponzoring. Fotbalista se podílí na kampaních různých značek. Mezi ně patří Pepsi, Gilette nebo Turkish Airlines. Hodnota výdělku z těchto spoluprací je vyčíslena na nějakých 28 milionů euro ročně.

Hráč má dále uzavřené doživotní sponzorství s firmou Adidas. Hodnota této smlouvy je přes 824 milionů euro, což je částka opravdu nepředstavitelných rozměrů.

Argentinec dále investuje do nemovitostí ve svém rodném Rosariu, spoustu peněz vydělá i díky sociálním sítím jako Facebook či Instagram.

Tyto čísla jsou ale jeho soukromou záležitostí. I přes to by se jeho čisté jmění mělo pohybovat kolem 326 milionů euro, ale tato částka nemůže být nikdy určena na 100 % přesně.

Zdroj: PR Sport – Getty Images

Cristiano Ronaldo

Portugalská superstar je na tom velmi podobně i přes okolnost, že nejlépe placeným hráčem není. Je na 2. pozici právě za svým argentinským “rivalem”.

Smlouva se Starou dámou do roku 2022 má hodnotu 88 milionů euro. Pro lepší představu to činí zhruba 3 400 euro vydělaných za pouhou hodinu.

Jejich rivalita není jen na fotbalových trávnících, ale i ve sponzorském světě. CR7 má též doživotní smlouvu, ale u značky Nike. Spolupráce se pohybuje kolem 820 milionů euro. To pochopitelně není jediná dohoda, kterou Portugalec uzavřel.

Má smlouvy s firmami jako Armani, Tag Heuer, Egyptian Steel, Herbalife, Poker stars a mnohými dalšími. Kromě toho má i svou vlastní značku spodního prádla CR7, stejnojmennou firmu na výrobu pánských voňavek, hotely pod značkou Pestana CR7. Otevřel i kliniku pro vlasové transplantáty zvanou “Insparya”.

Nedílnou součástí příjmů Cristiana Ronalda jsou též i finance ze sociálních sítí. Na Instagramu je nejsledovanější osobou světa s počtem 220 milionů sledujících. Portugalcova hodnota čistého jmění je odhadována zhruba na 401 milionů euro.

Zdroj: Goal.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.