Spojte se s námi


Evropská liga

Koeficient po čtvrtku: Sparta musí Nory vyřadit, jsou moc nahoře. Češi jsou dvě výhry od první patnáctky

České kluby v prvních kvalifikačních zápasech sezóny nahrály dvě výhry a jednu remízu do českého koeficientu a přiblížili ho TOP 15 zaručující pět míst v Evropě. Jak jsou na tom tabulkoví sousedé?

Publikováno

dne

České kluby v prvních kvalifikačních zápasech sezóny nahrály dvě výhry a jednu remízu do českého koeficientu a přiblížili ho TOP 15 zaručující pět míst v Evropě. Jak jsou na tom tabulkoví sousedé?

Hlavním cílem Česka je sezónu zakončit v první patnáctce, reálná šance ale je i na TOP 12, která zaručuje postup mistra přímo do skupiny Ligy mistrů. 12. místo nyní drží Norsko, které zatím z první dvacítky žebříčku nahrálo letos nejvíce bodů (3,5) a svůj zisk dělí pouze čtyřmi.

Ukrajina na Nory ztrácí jen 0,025 bodu, Švýcaři 0,450 bodu a patnácté Řecko 0,650 bodu. Zatímco Ukrajina posílala do kvalifikací pět týmů, Švýcarsko s Řeckem pouze čtyři. Ani jeden z jejich týmů zatím nevypadl.

Šestnácté místo patří právě Čechům. Na TOP 15 ztrácejí 0,500 bodu, což jsou při čtyřech místech v Evropě dvě výhry. TOP 12 je vzdálená 1,250 bodu. To je přesně pět výher, které při losu Plzně a Sparty mohou přijít velmi brzy.

Je ale třeba se dívat i za sebe. Chorvaté ztrácejí jen 0,550 bodu a dělí své body čtyřmi. Dáni se naopak trochu propadají, ztrácejí 0,625 bodu, na druhou stranu Kodaň už má jistou skupinu minimálně Konferenční ligy a ve hře jsou i další čtyři týmy.

Na patnáctku pomýšlí ještě Turci a Kypřané. Oba mají v kvalifikacích pět týmů a jejich mistr má jistou skupinu Konferenční ligy. Za Českem Turecko zaostává o 2,225 bodu, což je při dělení pěti už celkem dost. Kypr ztrácí dokonce 2,200 bodu.

Chleba se většinou láme v předkolech, která české kluby poslední léta příliš nezvládají. První klíčový bod nastane příští čtvrtek, kdy Sparta musí vyřadit Viking. Nejen kvůli postupu, ale též kvůli faktu, že Norové již Čechy v koeficientu předběhli.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.