Spojte se s námi


Fortuna liga

Kodaň? Pro Briana Priskeho jde o velmi oblíbeného soupeře

Spartu ve třetím předkole Ligy mistrů s největší pravděpodobností čeká dvojzápas s Kodaní. Proti ní má kouč Brian Priske velmi dobrou bilanci, kterou by jistě rád ještě vylepšil. Podaří se mu i na lavičce pražského celku?

Publikováno

dne

Spartu ve třetím předkole Ligy mistrů s největší pravděpodobností čeká dvojzápas s Kodaní. Proti ní má kouč Brian Priske velmi dobrou bilanci, kterou by jistě rád ještě vylepšil. Podaří se mu to i na lavičce pražského celku?

Brian Priske poprvé usedl na lavičku pražské Sparty v létě minulého roku. Po nevydařeném začátku sezony, který odstartoval blamáží s norským Vikingem, asi jen málokdo čekal, že by Sparta mohla získat titul.

Po devíti odehraných zápasech měli letenští na svém kontě pouze čtrnáct bodů. Postupně se ale začal projevovat rukopis Briana Priskeho a výkony se zlepšovaly. Sparta se tak po dlouhých devíti letech mohla radovat z mistrovského titulu.

Díky tomu si navíc Sparta zajistila účast ve třetím předkole Ligy mistrů. V něm úřadující mistr Fortuna ligy vyzve lepšího z dvojice Kodaň – Breidablik. Po prvním duelu to vypadá rozhodně na dánský celek.

Tým z Letné už má tedy jistotu, že na podzim si zahraje minimálně základní skupinu Evropské konferenční ligy. Daniel Křetínský ale jistě bude požadovat více. Není se čemu divit, nejprestižnější klubovou soutěž si Sparta naposledy zahrála v sezoně 2005/06.

Proti Kodani se navíc trenéru Brianu Priskemu nesmírně daří. Na lavičce Midtjyllandu vyzval tým z hlavního města Dánska hned devětkrát, přičemž šestkrát slavil vítězství. Proti Kodani získal v průměru 2.22 bodu na zápas.

Dvakrát ukončil rozhodčí utkání za nerozhodného stavu a pouze jednou odcházeli svěřenci Priskeho ze hřiště jako poražení. Pokud se tedy Kodani podaří postoupit, rozhodně ji nečeká jednoduchý úkol.

Za zmínku stojí také to, že mezi lety 2016 a 2017 působil Priske v Kodani jako asistent. Nejdříve spolupracoval s Kennethem Andersenem, po jeho odvolání s Jessem Thorupem. Klub opustil v září roku 2017.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené